Kristiána čaká transplantácia, vysníval si mobil

on nedeľa, 13 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Kristiána čaká transplantácia, vysníval si mobil

Kristián Fiksel (17) z Dolných Lefantoviec sa lieči na onkológii v Bratislave. Na prahu dospelosti ochorel na leukémiu - rakovinu krvi. Svoje želanie si ku nám napísal sám, hoci neveril, že sa mu splní.

"Potešilo by ma, keby som dostal nový mobil, pretože ten, čo mám už veľmi dlho, nemá také vymoženosti, ako nové typy mobilov. Navyše ho mám často v oprave a z ničoho nič mi vypne a nemôžem sa dovolať rodičom a ani rodine. Niekedy sa bojím, že sa nebudem môcť skontaktovať s rodinou a povedať im najnovšie výsledky," hovorí Kristián.

Ako dodáva, liečba mu bude trvať rok a ešte je len na začiatku, preto by bol veľmi rád, keby mal nový mobil. "Pomohol by mi a hlavne aj spríjemnil pobyt v nemocnici, aby som mohol byť na internete a nebáť sa, že by som sa nemohol skontaktovať s rodičmi."

Nový mobil by potreboval aj kvôli tomu, aby sa mohol pripojiť na internet napríklad cez wifi a byť online na internete, aby si počas liečby zisťovať od spolužiakov učivá do školy.

Kristián sníval o novom mobile už veľmi dlho, ale myslel si, že sa mu nepodarí žiaden získať, lebo všetky super novinky sú dosť drahé. "Mobil by mi pomohol a hlavne by ma zbavil strachu. Bývam dosť ďaleko od Bratislavy a je finančne náročné pre rodinu chodiť za mnou pravidelne, preto im veľa volám alebo im píšem cez internet. Na mojom terajšom mobile sa nedá pripojiť ani na wifi ani internet."

Kristiánove želanie sme sa pustili vybavovať prednostne, pretože ho o dva týždne čaká náročná transplantácia kostnej drene a bude musieť byť dlhú dobu sám bez návštev. Oslovili sme niekoľko firiem, či by nám s jeho snom nevedeli pomôcť. A podarilo sa! Z firmy Orange nám okamžite ponúkli niekoľko aktuálnych mobilov z ponuky, z ktorých si Kristián mnohol vybrať. Oslovil ho krásny veľký biely HTC s veľkou obrazovkou a pripojením na internet. 

Kristiánovi sme mobil odniesli rovno do nemocnice, v ktorej bol na kontrole. Našťastie mal dostatok bielych krviniek na to, aby ho ešte pustili domov a mohol si pár dní pred transplantáciou oddýchnuť.

Nový mobil si opatrne rozbalil a hneď ho zase zabalil, aby mu nevypadol. Veľmi sa bál, že by ho poškodil.

"Vyskúšam si ho a nastavím doma," prezradil so širokým úsmevom.

Kristián je veľmi pozitívne naladený a verí, že všetko dobre dopadne. Len raz sa na chvíľu zamyslel, čo ak niečo nezvládne, ale jeho rodina okamžite zakontrovala: "Prečo by si nezvládol? Zvládneš, musíš zvládnuť, musíš!" 

"Jasné, zvládnem!" usmial sa Kristián.

Už o dva týždne ho čaká náročná transplantácia a my mu veľmi držíme palce, aby dobre dopadla! Najlepšie by bolo, ak by sa nevyskytli žiadne komplikácie a všetko prebehlo v poriadku! S novým mobilom bude môcť kedykoľvek zavolať rodičov, alebo hoci aj nás zo ŽELAJ SI, prezradiť nám, čo je nové. Bude sa môcť na ňom hrať i surfovať po internete - všetko podľa jeho predstáv! 

Kristián, drž sa, veľa veľa zdravíčka prajeme!

Želanie splnené 11.4.2014

 

}); })(jQuery);