Kristiánov šľachetný sen: práčka pre mamu

on piatok, 21 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Kristiánov šľachetný sen: práčka pre mamu

Sny, ktorými sľachetne myslíte na druhých, bývajú spravidla tie najkrajšie. Taký bol aj Kristiánov sen. Keď sme sa ho na onkológii pýtali, čo by si želal, povedal: "Ja nič, ja mám všetko. Ale moja mama by potrebovala novú práčku."

Kristián sa lieči na detskej onkógii zatiaľ len pár mesiacov, no prišiel neskoro, v pomerne vážnom stave. Preto je jeho liečba silná a náročná.

Kristiánova mama sa stará o troch chlapcov vo veku 18, 15, 13 rokov, otec na nich neprispieva. Krištof sa veľmi snaží pomáhať svojej mame, na ktorej mu veľmi záleží. Stará sa o domácnosť, pomáha jej v starostlivosti o rodinu. Preto ho jeho choroba vyviedla z miery, lebo teraz nemôže mame toľko pomáhať.

Jeho želanie bolo šľachetné: "Chcel by som, aby moja mama mala práčku, hoci aj celkom jednoduchú. Mama je stále v práci, aby uživila rodinu. Nová práčka jej uľahčí život."

Kristián sa kvôli chorobe uzatvoril do seba. Má plnú hlavu starostlivosti o rodinu, strach, čo bude ďalej. Hovorí, že má všetko, čo potrebuje: Notebook mu zohnali rodičia jednej bývalej pacientky, na mobil si našetril sám. Je veľmi skromný a nenáročný, jeho snom je naozaj len uľačiť život maminke.

Samozrejme, že sa takéto želanie nedalo odmietnuť. Aj pre Krištofa bicykľovali celebrity z MISIE 03, aby mu jeho sen splnili - za čo im veľmi ĎAKUJEME!

Novú práčku pre maminku má už doma, a tak mu jedna starosť odpadla. Teraz je na ňom, aby sa sústredil na chorobu a na to, ako ju poraziť. Má pred sebou ešte náročnú liečbu a preto mu držíme palce, aby všetko dobre dopadlo. 

Želanie splnené 1.8.2015

 

}); })(jQuery);