Kristínka dostala vytúžený nový mobil

on nedeľa, 16 november 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Kristínka dostala vytúžený nový mobil

Kristínka Obrancová pochádza z Bratislavy a má osem rôčkov. Je onkologický pacient, už viac ako šesť mesiacov sa lieči na lymfoblastový lymfóm v DFNsP na Kramároch. 

Hoci už vyše šesť mesiacov podstupuje Kristínka náročnú liečbu, keď sme ku nej prišli na návštevu, usmievala sa. Veselé, štebotavé dievčatku si ku nám do ŽELAJ SI napísalo želanie: "Mala by som jedno veľké želanie - dotykový telefón s veľkým displejom a s veľa hrami. Momentálne som hospitalizovaná na oddelení na veľkých deťoch." 

Mobil s hrami a internetom by ju zabavil počas dlhých chvíl v nemocnici, kedy nie je veľmi čo robiť. Na izbe je len televízor s DVD prehrávačom a internet je len na veľkých deťoch - tie menšie (a ani ich maminky) túto vymoženosť nemajú. 

Výber mobilu nechala na nás, nuž sme vybrali LG s najväčšou obrazovkou, akú sme našli. Hry sme do mobilu ale nenahrávali - bude na Kristínke, aby si nahrala tie, ktoré ju zaujímajú a ktoré by rada chcela hrať.

Do nemocnice sme jej ho prišli odovzdať až krátko poobede, čo bolo pre ňu veeeľmi dlho. "Už ráno o šiestej, hneď ako vstala, sa pýtala, či už je aspoň jedenásť hodín a či ste už prišli," usmieva sa maminka, ktorej dobre padlo vidieť taký široký úsmev na tvári svojej dcérky. 

"Ďakujem vám," pozdravila Kristínka medzi dverami a radostne si vzala svoj nový darček. Na izbe sa pustila mobil rozbaľovať, skúšať, nastavovať. Spoločne s rodičmi si neskôr nahrala aj svoje prvé hry.

Sme radi, že sme mohli urobiť radosť ďalšiemu dieťatku, ktoré si nezaslúži trpieť. Prajeme Kristínke, aby sa čo najskôr uzdravila a liečba priniesla len a len dobré výsledky.

Želanie splnené 5.11.2014

}); })(jQuery);