Kristínka prišla o maminku, o zdravie bojuje

on utorok, 24 marec 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Kristínka prišla o maminku, o zdravie bojuje

Keď nám sníček napísala Kristína Kalinová (15) z Bratislavy, bolo nám jasné, že jej ho musíme splniť. Kristínka prišla ako sedemročná o maminku, teraz bojuje s onkologickým ochorením. 

Kristínka si v lete 2014 užívala prázdniny, keď zrazu nastal zlom v jej zdravotnom stave. Diagnostikovali jej rakovinu mäkkého tkaniva. Pre jej ocka to bol šok. "Jej mama zomrela, keď mala Kika len sedem rokov. Teraz ochorela a ja som sa o ňu musel postarať. Prišiel som však preto o prácu, lebo musím chodiť s dcérou po vyšetreniach a počas hospitalizácie som s ňou v nemocnici, čo mi zamestnávateľ netoleroval a prepustil ma," hovorí o svojej ťažkej situácii.

Kristínke diagnostikovali zhubný nádor spojivového mäkkého tkaniva hlavy tváre a krku. Mimochodom, presne takéto ochorenie mali v rodine predsedníčky ŽELAJ SI... 

Hoci Kika má trápenia viac než dosť, je to veselá, mladá baba, ktorá má veľa záujmov - medzi jej najzábavnejšie patrí kreslenie a fotenie. "Vybrala som si školu so zameraním výtvarného úmenia. Chcela by som byť reštaurátorka. Sklon k umeniu som zdedila po otcovi," priznáva.

Do školy sa veľmi tešila, ale pre chorobu do nej nemohla nastúpiť. Je to veľká bojovníčka a ťažkú chemoterapiu zvláda. Pri živote ju držia priatelia, otec a malá sestra. A jej sny.

Čo by si však okrem zdravia priala najviac? "Fotoaparát, najlepšie zrkadlovku.. Alebo dovolenku s ockom," priznala.

"A čo viac? Dovolenku či foťák?" spýtali sme sa s úsmevom.

"Asi ten foťák..." znela odpoveď.

A tak sme Kristínke jej vysnenú zrkadlovku kúpili a doručili. Usmievala sa ako slniečko :-) Spolu so splnením jej tajného sna dostala ešte jednu veľkú a dobrú správu - jej výsledky boli také dobré, že konečne mohla - hoci iba na skúšku - nastúpiť do vysnenej školy!

Dúfame, že dobré správy budú pokračovať a Kristínka si vypočuje aj tú najlepšiu: "Si zdravá!"

Želanie splnené 17.3.2015

 

 

}); })(jQuery);