Kristínka oddychuje vo svojej novej hojdačke

on streda, 05 marec 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Kristínka oddychuje vo svojej novej hojdačke

Kristínka Anna Halabrínová (4) býva spolu so svojimi rodičmi v Sobotišti. Toto statočné dievčatko už od svojho narodenia bojuje o svoj život. Po ťažkom pôrode nasledovalo množstvo vyšetrení. Výsledky boli desivé.

Sono mozgu ukázalo veľké zakrvácanie a diagnózu Hydrocephalus, čo v skratke znamená stav keď sa v mozgu hromadí mozgomiešna tekutina likvor. K tejto diagnóze sa pridružila aj ťažká detská mozgová obrna.
Aj keď má už Kristínka 4 roky, stále sa správa ako malé bábätko. Zatiaľ čo jej rovesníci behajú a spoznávajú svet okolo seba, Kristínka nevie udržať hlavičku, neotočí sa, nevie sa posadiť. Nevie sa sama napiť, napapať, nezahrá sa s hračkami. Jej maličké očká nevedia nič zafixovať – nevidí, nerozpráva. Stále nosí plienky.

Jej maminka sa o ňu stará a venuje sa jej 24 hodín denne. No napriek všetkému smutnému sa vie Kristínka krásne smiať, miluje spoločnosť ľudí a ľudské zvuky, pesničky a hlavne prechádzky vonku.

Kristínkina mamina nám prezradila :,,Kristínka začala navštevovať špeciálnu materskú škôlku, kde je jej najlepším kamarátom psík Theo, na ktorom preleží celé hodiny. Pri tomto relaxe sa jej uvoľní celé telíčko."
Čo také si môže želať dieťatko, ktoré nerozpráva a hýbe sa minimálne? Ale jej mamina presne vedela, čo by Kristínke urobilo radosť. Interiérová hojdačka, na ktorej by mohla Kristínka ležkať, oddychovať, počúvať rozprávky a len tak sa hojdať.
Po tom, čo sme sníček nahodili na našu web stránku, sa nám ozvala pani s veľkým srdcom, Andrea Matušková, ktorá sa rozhodla Kristínke toto želanie splniť. Objednala jej a dala poslať domov krásnu hojdačku podľa výberu mamičky. V mene nadácie ŽELAJ SI, ale aj Kristínky tejto darkyni veľmi pekne ďakujeme. 
Od rodiny Kristínky nám prišiel ďakovný mail : ,,Z celého srdca sa chceme poďakovať rodine , ktorá pomohla našej dcérke Kristínke. Veľmi si to vážime! Kristínke sa v hojdačke veľmi páči , je spokojná." 

Rodine Halabrínovej želáme veľa síl a Kristínke hlavne veľa zdravia a pokroky v jej liečbe :-)

Želanie splnené 20.2.2014

}); })(jQuery);