Kvôli rakovine prišiel o časť kosti, vysníval si mobil

on streda, 24 máj 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Kvôli rakovine prišiel o časť kosti, vysníval si mobil

Šimonko Kaleta z Podolínca je 11-ročný chlapec. V máji tohto roku ochorel. Prišlo to ako blesk. Zo dňa na deň ho začala bolieť nôžka. 

Diagnóza znela: osteosarkóm, kostný nádor. Je to zhubný nádor kostného tkaniva, charakteristický pomerne agresívnym rastom a schopnosťou tvorby metastáz.

Kvôli rakovine museli Šimonkovi nohu aj operovať. "Momentálne je už po operácii, kde mu bola vymenená časť kosti endoprotézou. Teraz pokračuje ešte cytostatickou liečbou," hovorí ocko, František Kaleta. 

Šimonko je ŝikovný chlapček, dobrý žiak. Má rád hudbu. Navštevuje aj ZUŠ. Veľmi obľubuje skupinu Elán. "On je náš veľký hrdina, statočné dieťa s dobrým srdiečkom," usmieva sa ocko.

Za všetko, čo jeho synček zvládol a vydržal, by mu veľmi chcel splniť jeho tajný sen. Preto napísal do ŽELAJ SI, že by si Šimonko prial nový mobilný telefón.

Vďaka skvelej spoločnosti GIGASTORE, ktorá sa už dlhodobo podieľa na plnení snov ťažko chorých detí, sa Šimonkov sen mohol splniť. Mobil pre neho objednali a doručili priamo k nemu domov. 

"Včera k nám dorazil darček pre Šimonka. Veľmi pekne Vám i spoločnosti GIGASTORE ďakujeme za splnenie želania. Šimonko sa veľmi, veľmi, veľmi potešil, " napísali nám Kaletovci. 

Sme radi, keď vidíme na jeho tvári ten široký úsmev. Po dňoch boja a neistoty sa skvelý darček naozaj zaslúži. Prajeme mu, aby mal výsledky už len a len dobré a na rakovinu spomínal iba ako na zlý sen, z ktorého sa už prebudil.

Želanie splnené 19.4.2017 

}); })(jQuery);