Leušku sme pred Vianocami potešili sedacím vakom

on piatok, 26 december 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Leušku sme pred Vianocami potešili sedacím vakom

Lea Jesenská má 3 roky a pochádza z Piešťan. Leuška sa narodila predčasne v 30.týždni tehotenstva. Hneď po narodení prekonala silné krvácanie do mozgu, následkom bolo neokysličenie a to poznačilo jej ďalší vývoj. 

Od začiatku narodenia sa nevyvíjala ako zdravé dieťatko, no aj napriek tomu sa jej rodičia nevzdávali a skúšali všetky možné terapie, ktoré by jej zdravotný stav ako tak zlepšili.

„Od narodenia s ňou cvičíme Vojtovu metódu, ktorú sme museli ukončiť v jej ôsmich mesiacoch,kedy následkom očkovania dostala epilepsiu a mesiac sme ležali v Bratislave, lebo mala silné záchvaty, ktoré riešili silnými injekciami. Po návrate domov Lea zostala úplné mľandravá a po roku bola na tom horšie ako keď sa narodila." Prezradila nám Leina mamina.

Dnes je Leuška krásne, blonďavé, usmievavé dievčatko, ktoré však, žiaľ, vôbec nerozpráva a je len ležiaca. Trpí detskou mozgovou obrnou – kvadroparéza, má postihnuté všetky končatiny, ako aj poruchu zraku, skoliózu, encefalopatiu – poškodenie mozgu.

Lea má staršieho súrodenca a milujúcich rodičov, ktorí jej venujú všetok svoj čas.
Prednedávnom nám do ŽELAJ SI prišiel mail: „ Naša malá Leuška by sa určite veľmi potešila keby mohla sedieť sama pekne v mäkkej sedačke a nie len pozerať na svoju sestričku ako sa ona hrá a Leuška by nemusela byť stále v ležme na zemi, alebo na posteli."

Tak sme jej bez váhania objednali krásny guličkový sedací vak, na ktorom sa môže vyvaľovať každý deň od rána až do večera a pozerať vianočné rozprávky spolu so svojou sestričkou v obývačke.

Leuška je aj napriek svojmu hendikepu veselé dievčatko, ktoré sa teší zo života a veľa lásky vie odovzdať.

My jej zo ŽELAJ SI okrem zdravia prajeme, aby každý aj malý pokrok bol pre ňu tým úspešný a mohla sa ešte dlho tešiť z jej nového vaku :-)

Želanie splnené 21.12.2014

}); })(jQuery);