Leonard je, žiaľ, na onkológii už druhýkrát

on pondelok, 28 september 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Leonard je, žiaľ, na onkológii už druhýkrát

Leonard Sarkozi z Komárna má už šesť rokov a mal by nastúpiť do školy. Namiesto toho trávi svoj čas v nemocnici, kde sa lieči už po druhýkrát na nádor na pľúcach.

Leo už predtým absolvoval jeden dlhý pobyt na onkológii, kvôli čomu je jeho vývoj oneskorený. Správa ešte stále ako dieťatko - v ústach má cumlík a jeho hlások je úplne detský. Jeho rozumové schopnosti sú však na dobre úrovni - počítače a tablety, ktoré majú deti na onkológii, zvláda intuitívne veľmi dobre.

A veľmi niečo také  túži mať. "Leonard je veľmi smutný. Dostáva veľmi silnú chemoterapiu, nevládze vôbec chodiť, nechce ani vychádzať z izby," prezradila nám jeho mama Svetlana Stojková.

Ako dodáva, "chcel by tablet, ale bohužiaľ, nemáme na to peniaze. Inak je veľmi chápavý, mal by veľmi radosť a tešil by sa, keby ste to vedeli splniť."

Leov sen si našiel na stránke pán Richard Sladký, ktorý sa rozhodol Leonardovi sen splniť a dokonca mu tablet priniesol spolu s nami rovno na onkológiu.

Leo si ho hneď rozbalil a poďakoval krásne po slovensky, hoci vie len maďarsky. "Ďakujeeeeem!" Pár slovenských slovíčok sa na neho už veru nalepilo. 

Niečo nám povedal po maďarsky, tomu sme ale zase nerozumeli my :-) Leo hneď vedel, čo má s tabletom robiť - študoval ikony, klikal, a objavil aj telefón a tak donútil maminu vybrať SIM kartu z jej telefónu a dať ho do tabletu.

Chcela mu ho na chvíľu zobrať a niečo mu ukázať, ale nie, Leo sa nedal. Hneď si tablet uchmatol späť a študoval ho ďalej, a ťukal a ťukal prštekom ostošesť.

Po chvíli zdvihol oči a rozžiarene znovu zopakoval detským hláskom: "ĎAKUJEM!"

Prajemu mu, aby mu tá hnusná chemoterapia čo najrýchlejšie dotiekla, a aby mu tablet dlho slúžil. Ale hlavne - pevné zdravie! To je to, čo teraz najviac potrebuje.

Želanie splnené 25.9.2015

 

}); })(jQuery);