Leuška si už v nemocnici má čím vyplniť čas

on utorok, 31 marec 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Leuška si už v nemocnici má čím vyplniť čas

O Leuške Janičovej (3) z Rankoviec sme nemali veľa informácií. Vedeli sme však, že ochorela v septembi 2014 na leukémiu a lieči sa v Košiciach. Lea rada pozerá rozprávky a ako každé dieťa sa rada hrá.

"Lea rada pozerá rozprávky a ako každé dieťa hrá sa," prezradila nám jej maminka. Keďže v nemocnici niet veľmi čo robiť, deti veľmi milujú rôzne počítačové hry, DVD prehrávače, tablety - proste elektroniku, ktorá im vyplní voľný čas.

Aj preto si Leuška priala notebook alebo tablet, hoci len na zapožičanie. V ŽELAJ SI notebooky zapožičiavame, avšak deťom od 10 rokov, resp. školopovinným, ktoré už vedia čítať a počítač naplno využijú.

Leuška však neobišla nakrátko. Do ŽELAJ SI sa nám ozvala pani Katarína, ktorá bola ochotná Leuške notebook zapožičať. Nešlo to však tak ľahko - najprv sme zistili, že pani Janičová omylom napísala do žiadosti o splnenie sna zlé číslo (jedna číslica vypadla) a preto sme sa s ňou nemohli skontakovať.

Keď sme nakoniec mali správne číslo, opäť sa jej nedalo dovolať, pretože medzitým zmenila telefónne číslo. Vďaka ochote organizácie Svetielko pomoci z Košíc sa nám napokon podarilo dopátrať k správnemu číslo a Leušku prekvapiť a potešiť.

"Maminka bola milá, Leuška sa akurát zobudila. Notebook ju iste zabaví. A verím, že som s nimi nebola prvý a poslednýkrát," prezradila nám pani Katarína.

Ďakujeme jej za jej ochotu pomôcť chorej Leuške, a sme radi, že ľudí s dobrým srdcom je na Slovensku stále dosť. ĎAKUJEME!

Želanie splnené 7.3.2015

 

}); })(jQuery);