Lilianka bojuje na onkológii už štyri roky

on utorok, 26 máj 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Lilianka bojuje na onkológii už štyri roky

Lilianka (7) má za sebou dlhoročnú liečbu leukémie. Chorobu jej zistili v roku 2016, po vyliečení sa jej však v roku 2018 vrátila. 

Musela sa teda znovu vrátiť do nemocnice a podstúpiť ďalšiu liečbu. Čakala ju náročná transplantácia kostnej drene a opäť chemoterapia. Zvládla to.

Tohto času je už z najhoršieho vonku, a do nemocnice chodí na pravidelné kontroly, či sa jej choroba znova nevráti. 

Zatiaľ vyzerá byť všetko v poriadku. Konečne! Veď liečba trvá už štyri roky a Lilianka je viac v nemocniciach, ako doma. 

Ešte v roku 2019 nám napísala svoje želanie: "Chcela by som mať nový mobil, aby som sa mohla spojiť s rodinou a kamarátmi, keď som v nemocnici," prezradila nám. Bolo jej jedno, aký, hlavne, aby nejaký pri sebe mala.

Vďaka príspevku STUDENT AGENCY sa toto želanie splniť podarilo! Mohli sme  Lilianke zakúpiť mobil a doručiť jej ho domov, rovno do domácej liečby. 

"Dcérka sa veľmi potešila, lebo som jej povedala, že mobil rozbalíme, až keď sa vráti z nemocnice. Hrozne sa tešila domov a mala z mobilu veľkú radosť," prezradila nám jej maminka Lenka.

Veríme, že mobil jej bude dlho slúžiť, a ešte viac veríme, že sa Lilianke choroba už nevráti a onkologickú liečbu už nebude potrebovať. 

Želanie splnené 10.5.2020

 

 

}); })(jQuery);