Lukáško miluje pohyb, hoci nemôže chodiť

on nedeľa, 26 marec 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Lukáško miluje pohyb, hoci nemôže chodiť

Lukáško Vais z Rožňavy sa narodil predčasne v 29 týždni tehotesntva. Bolo to vytúžené slniečko, na ktoré sa rodičia veľmi tešili.

"Všetko prebiehalo v poriadku, v nemocnici sme boli dva mesiace, začali sme pekne napredovať, až do chvíle, kým nám v siedmom mesiaci nenasadili lieky na uvoľnenie svalstva na nôžkach, a následne na to nás zaočkovali.

"Lukáškovi ochablo svalstvo na tele, nedokázal nič, len ležal. Doktorka na otázku čo bude teraz, nás odbila tým, že veď má detskú mozgovú obrnu, buďte radi že je na tom tak ako je. Boli sme z toho šoku, dovtedy mu predsa nič nebolo," vraví pani Veronika Šmelková, maminka.

"Povedali sme si - tak to nie, ideme bojovať.... A začal sa kolotoč cvičení, rehabilitácii, plaču, bezmocnosti, ktorý trvá dodnes. Každodennými cvičeniami sa snažíme zlepšovať a spevňovať Lukáškove rúčky a chrbátik, ktorý je stále veľmi slabý."

Lukáško je inak veľmi múdry a šikovný. Vo svojich 4 rokov dokázal prvý krát napísať svoje meno.. Veľmi rád sa učí nové veci. Neustále je na cestách kvôli rehabilitáciam, po ktorých robí krásne pokroky. "Momentálne dokáže len sedieť, ale sám sa neposadí, musíme mu stále pomôcť. Doma sa presúva po zadočku, nepostojí len opretý o niečo aj to len chvíľku, nemá stabilitu."

Lukáško chce byť rušňovodičom, keď vyrastie :-)) Miluje lokomotívy a všetko s tým spojené, a všetky dopravné prostriedky, ktoré môže sám ovládať.Koncom februára oslávil štyri roky a veľmi túžil po pedálkáre. Aj preto, že ešte nemôže sám chodiť, je toto prostriedok, pomocou ktorého sa môže presúvať.

A tak sme sa rozhodli jeho sen splniť a pedálkáru mu kúpili :-) Dorazila už o pár dní po kúpe. "Motokára nám dorazila..... Luky sa z nej veeeeeeeeľmi tešíííí........ :-) už len na nej sedííííí..... spravila mu neskutočnú radosť..... ĎAKUJEME :-) Z celééééého srdcaaaa...... :-)," prišiel milý mail od maminky.

Ale aj na foto vidieť, ako sa teší.. Sme strašne radi, že sme mohli urobiť takúúúto veľkúúú radosť.

Želanie spnené 24.3.2017

}); })(jQuery);