Luki sa vrátil z liečenia, doma ho čakal tablet

on pondelok, 12 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Luki sa vrátil z liečenia, doma ho čakal tablet

Lukáš Boncin z Horného Srnia má 8 rokov, ale nerozpráva, nie je samostatný: ani v jedení, ani samoobsluhe iných veci. Jeho diagnózou je porucha xchromozómu a nepravý autizmus. 

Luki však má rád rovnako ako zdravé deti tablety, telefóny, kde si vie vyhľadať rozprávky a pesničky. "S Lukim je ťažká komunikácia. Ukazujeme mu obrázky a podľa toho viem, čo asi potrebuje," vraví maminka, Zuzana Boncinová.

Lukáško si teraz požičiava tablet od surodencov. "Počula som, že Lenovo vyvíja program pre nerozprávajúce deti s organizáciou autizmu v Bratislave. Preto by nás tento tablet potešil, veríme, že by mu pomohol."

Rodičia sa mu na talbet chceli zložiť, pomohla by aj rodina. Ale aj tak by im to finančne nevyšlo, v rodine je totiž aj druhé choré dieťa. Pomocnú ruku im podali skvelí ľudia z firmy SYSNET, ktorí zabezpečili pre Lukiho vysnívaný darček. 

Hoci mu dorazil domov už 1. decembra, do rúk ho dostal až 12.decembra, keď sa Luki vrátil domov z dvojtýždňového liečenia. "Dnes sme prišli domov, a už sa ani nepostavil," hovorí maminka. "Ale dostal tablet a hrozne sa teší a stále na ňom všetko skúša. Sme radi, že vidíme na jeho tvári taký veľký úsmev," vraví pani Boncinová.

A my sme radi, že sny detí sa stále plnia a keď nestihneme kúpiť darček my, vždy sa nájdu dobrí ľudia, ktorí pomôžu. A hneď je tento svet o niečo krajší :-)

Želanie splnené 2.12.2016

 

}); })(jQuery);