Hoci je Laurika malá, má veľa chorôb

on pondelok, 31 október 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Hoci je Laurika malá, má veľa chorôb

Laurika Vitošová (6) zo Žiliny sa narodila predčasne už v 33. týždni tehotenstva. Priskorý príchod na svet si vyžiadal daň v podobe veľa chôrob. 

Človek by neuveril, ako môže mať drobné dievčatko toľko diagnóz: ťažká astma, hypoglykémia, nízky vzrast, osteoporóza, histamínová intolerancia, gastroezofálny reflux, bolesti a opuchy pravého kolena, respiračná arytmia, tracheálny bronchus, časté bolesti brucha..

Podľa maminky je príčinou väčšiny chorôb práve predčasné narodenie: "Laurika sa narodila predčasne v 33 týždni s váhou 1470 gramov a merala 38 centimetrov. Od malička sa trápi s ťažkou astmou, ku ktorej sa pridružili aj ostatné ochorenia," vraví pani Michaela Vitošová. 

Napriek svojim diagnózam je Laura šikovná: tento rok začala chodiť  do základnej umeleckej školy na husle, a je veľmi šikovná či už v čítaní alebo počítaní. 

Jej snom bolo mať dotykový mobil. A ten sa práve naplnil, keď sa nám do ŽELAJ SI ozvala pani Denis
a Bálintová
s tým, že by niekomu chcela venovať mobil, ktorý má k dispozícii. 

Slovo dalo slovo, povedali sme jej o Laurike a už mobil cestoval rovno ku nej. Takmer obratom nám poslala fotky, ako sa z nového mobilu teší.

"Veľká vďaka za radosť, ktorú ste vyžiarili Laurike na tvári. Nieje nič krajšie ako vidieť detskú radosť.  Veľká vďaka aj rodine, ktorá telefón Laurike darovala, čo je ďalší dôkaz, že dobrí ľudia sa ešte nájdu," usmieva sa pani Vitošová.

Želanie splnené 28.10.2016

Veľké DAKUJEME.

}); })(jQuery);