Marcel nám nakreslil vláčik, o akom sníva

on utorok, 05 november 2013. Posted in Chcel(a) by som mať

Marcel nám nakreslil vláčik, o akom sníva

Marcelko Václavek (15) z Dubnice nad Váhom sa už dlhšie lieči na onkologické ochorenie. Chvíľu to vyzeralo, že liečba prebieha v poriadku, napokon sa však ocitol na transplantačnom oddelení.

Práve tam Marcelko nakreslil obrázok, po čom túži - jeho záľubou sú elektrické vláčiky a keďže mal iba dva, nakreslil nám, ktoré by sa mu ešte zišli. A milá zdravotná sestrička Agátka Vicanová nám ich poslala.

Marcelko je uzavretý, tak trochu osamelý chlapček utiahnutý sám do seba. Práve preto sme ho chceli veľmi potešiť. Na základe jeho obrázku sme objednali lokomotívu s vozňom do jeho zbierky. Chvíľu nám to trvalo, pretože sme netušili, že lokomotíva môže byť aj elektrická a funkčná, alebo len jej model - my sme chceli, aby fungovala a tak sme hľadali elektrickú.

Kým sa objednávka vybavila, medzitým prešli dva týždne a Marcel sa konečne dostal na chvíľku domov. Akonáhle sa ocitol znovu na oddelení, doniesli sme mu vláčik rovno na detskú onkológiu. Hoci sme sa s ním minuli, pretože bol na vyšetrení na onkológii na Heydukovej ulici, darček sme mu nechali u sestričiek, aby mal po návrate radosť.

A veruže aj mal. Zavolala nám jeho maminka, aj Marcel osobne, aby sa poďakoval za prekvapenie. Jeho ocko nám napísal: "Marcelkovi ste urobili veľmi príjemné a nečakané prekvapenie a veľa radosti. Pretože počas dlhej liečby býva často vyčerpaný a smutný. Týmto Vám vyjadrujeme za neho úprimné poďakovanie, že ste nezabudli na jeho tajné želanie. Prajeme Vám zo srdca veľa najlepšieho, aj ešte viac radosti najmä všetkým Vašim obdareným a trpiacim detičkám, ktoré si to určite veľmi zaslúžia."

Želanie splnené 30.10.2013

}); })(jQuery);