Žiaľ, Marek má Downov syndróm aj rakovinu

on pondelok, 12 december 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Žiaľ, Marek má Downov syndróm aj rakovinu

Marek Kráľovič (4) z Hostí, prišiel ako štvrté dieťa svojich rodičov, na svet s doživotnou diagnózou Downov syndróm. Od narodenia potrebuje neustálu lekársku starostlivosť, kontroly, operácie, rehabilitácie.

Len v prvom roku jeho života to bolo viac ako sto jázd do Bratislavy, Trnavy či Dunajskej Lužnej. Všetko vo vlastnej, rodinnej réžii. "Štát nám naše výdavky nedal nič," vraví pani Kráľovičová.

Ako rodina to vydržali, uskromnili sa, zvládli. "Marek, naše milované a inak obdarované slniečko, rástol a postupne prospieval. V septembri mal nastúpiť na dve hodiny denne do škôlky. Lenže v polovici júna dostal ďalšiu podpásovku od života. Zistila sa závažná diagnóza- akútna lymfoblastick leukémia."

Nasledovala okamžitá hospitalizacia, spolu s maminkou, v DFNsP na Kramároch.
Kolotoč liečby chemotrapiou sa roztočil. Dokedy, nevedno. Marek je viac v nemocnici ako doma, a aj keď je doma, potrebuje neustále kontroly lekárov. Benzín, lieky, to všetko sú zvýšené výdavky pre rodinu.

"Vianoce sa blížia, kde budeme tento rok a aké budú, nevieme povedať. Náš rodinný rozpočet je veľmi obmedzený. Marek ešte nevie povedať, čo by si želal, ale podľa možností a stavu trávi veľa času hrami na veľkej záhrade, preto by ho určite potešil detský traktor s vlečko," vraví maminka.

Jeho želanie sa rozhodla splniť skvelá pani Alexandra Vrábelová. Už 2.12 mal Marek traktorík doma. "Montovala ho celá rodina! Rozhodli sme sa ho Marekovi dať čím skôr, keďže s ním budeme doma už len pár dní pred ďalšou chemoterapiou. Tiež je pravda, že po Vianociach má drastickejšiu liečbu, pri ktorej ani nevládze chodiť, takže nech sa poteší, kým je ešte pohyblivý. Myslím, ze je úplne nadšený a jediné, čo mu vadí je, že nám tá montáž ide pomaly!" usmieva sa pani Královičová.

Je dobré, že v mori zlých správ sa Marekovi podarilo vyčariť úsmev na tvári. Veríme, že mu chemoterapia dobre zaberie a už sa bude len voziť doma na svojom traktore, a do nemocnice už chodiť nebude.

Ďakujeme pani Vrábelovej, za ochotu pomôcť  a urobiť Marekovi radosť. Veľmi si to vážime.

Želanie splnené 2.12.2016

 

}); })(jQuery);