Martin sa lieči na onkológii, potešil sme ho notebookom

on pondelok, 09 august 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Martin sa lieči na onkológii, potešil sme ho notebookom

Martinkovi vstúpila do života vážna choroba s názvom Hodgkinov lymfón, ktorá ho pripútala k nemocničnému lôžku. Jedná sa o zhubné ochorenie lymfatického systému.

Choroba začala tak, že bol veľmi unavený, veľa sa potil a mával často horúčky. 

"Až po mesiaci, čo bol synček stále chorý, nás pani doktorka poslala do nemocnice, kde konečne zistili, čo môjmu Martinkovi je. Začali ho liečiť chemoterapiou, ktorú hlavne v začiatkoch zvládal veľmi zle. Bol hrozne slabý a nič nevládal robiť. Bolo to pre nás všetkých ťažké," prezradila nám Martinkova mama.

Martin bol pred chorobou veselý a veľmi živý chlapec. So svojím najlepším kamarátom rád a často chodieval von, najradšej na bicykli, skateboarde, alebo plávať. Teraz má len jednu túžbu, aby vyzdravel a mohol sa vrátiť k svojim záľubám.

Martinko si pôvodne želal bicykel, avšak choroba mu prekazila plány a chlapček si ešte stále nemôže užívať jazdu na bicykli, preto si prial notebook, ktorý mu pomôže pri učení a môže na ňom hrať hry. Notebook sme poslali priamo domov jeho mame, aby ho Maťovi odovzdala.

"Synček bol spokojný a šťastný, tešil sa splnenému želaniu, pomôže mu s trávením času v nemocnici, vďaka nemu môže komunikovať s kamarátmi cez sociálne siete a hrať hry, pričom mu rýchlo ubieha čas. Martinko sa veľmi teší, keď vyzdravie a ja dúfam, že to bude čím skôr, aby sa mohol opäť venovať veciam, čo tak miluje. Môj synček je veľmi šikovný a som na neho veľmi hrdá, ako to všetko zvláda,“ povedala hrdá mama. 

Zaslala nám aj fotografiu, na ktorej sa Martinko teší novému notebooku. Želáme mu všetko dobré a hlavne skoré uzdravenie. 

}); })(jQuery);