Martinko s chorým srdiečkom si veľmi prial notebook

on utorok, 01 február 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Martinko s chorým srdiečkom si veľmi prial notebook

Martinko z Liptovského Hrádku je desaťročný chlapček, ktorý má choré srdiečko, vzrastené stavce, vážne problémy s chrbticou a iné diagnózy.

Ešte pred narodením lekári jeho mamine povedali, že dieťatko bude mať vrodenú chybu. Potom, ako sa chlapček narodil, prišli ďalšie diagnózy. Dnes je Martin po vážnej operácií srdca a jeho stav je už stabilizovaný, býva doma s rodičmi a sestrou a do nemocnice chodí iba na prehliadky a na rehabilitácie.

Martinko chodí do 4 ročníka na základnú školu, je to veľmi múdry chlapček, ktorý má v škole množstvo kamarátov. "Škola ho až tak nebaví, ale miluje byť v kolektíve. On je taká povaha, že proste stále chce byť s niekým. Rád sa hrá s deťmi, smeje sa s nimi. Je to také naše malé čertisko. Doma má staršiu sestru s ktorou sa občas síce pohádajú, ale tí dvaja na seba nedajú dopustiť. Chránia sa a majú sa veľmi radi," opísala mama povahu synčeka.

Keď bol Martinko malý, lekári nevedeli, či vôbec bude môcť sedieť. Mal oslabenú imunitu a lekárka dokonca neodporúčala, aby chodil do materskej školy. Jeho stav bol v tej dobe veľmi zlý a mamina sním trávila všetok čas doma. Chlapec je momentálne na tom zdravotne už lepšie, avšak musí si dávať veľký pozor pri pohybe. Nemôže sa hrať ako ostatné deti, nemôže sa bicyklovať, jazdiť na kolobežke, cvičiť, ani robiť žiadne iné športy.

Tieto všetky veci ho samozrejme ako malého chlapca veľmi lákajú a mamine je často smutno, keď vidí, že jej chlapček nemôže mať všetko, čo by chcel a potreboval. A tak sa rozhodla nám napísať a požiadať nás tak o splnenie želania pre jej synčeka. Bol to nový notebook, pretože ten starý sa mu pokazil a poslednou dobou sa chlapec učí zväčša doma cez počítač. Martinko má tiež veľmi rád hry na počítači, ktorými si kráti voľný čas.

Na našej stránke si želanie všimol pán Richard Sladký, ktorý nás neváhal kontaktovať so slovami, že chce chlapcovi splniť jeho želanie. A tak darca Richard ihneď zakúpil novučičký notebook, ktorý zaslal priamo domov rodine na adresu. A tej radosti, keď notebook prišiel bolo neúrekom.

"Veľmi nás pán Richard potešil, môj synček žiaril od šťastia, keď si začal nový notebook rozbaľovať a hneď ho aj vyskúšal. Vážime si vašej pomoci, je to naozaj krásne, ako nám človek čo nás vôbec nepozná pomohol. Ďakujeme," poďakovala mamina a ešte si od nás vypýtala telefónny kontakt na darcu, aby sa mu mohla spolu so synčekom poďakovať.

My sa pripájame a a taktiež veľmi pekne ĎAKUJEME pánovi Richardovi Sladkému, za úžasnú pomoc a dobré srdce. Na fotografií môžete vidieť Martinka s novým notebookom. Želáme všetko dobré celej rodinke.

Želanie splnené 22.12.2021

}); })(jQuery);