Matiasko sníval o krásnej a pohodlnej postieľke

on nedeľa, 04 apríl 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Matiasko sníval o krásnej a pohodlnej postieľke

Matiasko je štvorročný chlapček, ktorý žije so svojou maminou a jej priateľom v meste Fiľakovo. Pre tohto chlapčeka boli začiatky na tomto svete veľmi ťažké.

Jeho stav sa zhoršil pár dní po narodení, kedy Maty nevedel sám dýchať. Museli ho v nemocnici pripojiť na prístroje, cez ktoré dýchal. Neskôr sa mu pridružili ďalšie komplikácie, ako je hypotonia, čo znamená že chlapček sa nevie posadiť ani postaviť na vlastne nôžky, dokonca sa nevie ani plaziť.

V brušku má zapojenú hadičku, cez ktorú dodnes papá. Nemá ani žiaden hltací reflex, preto nemôže papať ako ostatné detičky a vychutnávať si tak napríklad sladkosti. Matiaskova mamina nás poprosila o pomoc, a pre synčeka si v ŽELAJ SI vysnívala postieľku, na ktorej by mohol spávať a mamina by sa nemusela báť, že z nej v noci spadne.

"So synčekom teraz chodíme dva až tri krát do týždňa na rehabilitácie, troška mu pomáhajú, ale stále je na tom veľmi zle. Najviac mu pomohli v rehabiltačnom centre v Piešťanoch, tu sme videli už po prvej rehabilitácií veľké pokroky. Avšak šetríme na tieto liečenia každý cent, je to príliš drahé, preto sme si nemohli dovoliť synčekovi zakúpiť postieľku," vysvetlila nám mama Iveta.

Rodina má ešte jednu dcérku, má dva rôčky, a tá je chvalabohu úplne zdravá. "Ani doktori nám nevedia povedať, prečo je Matiasko na tom tak zle, boli sme na rôznych testoch, vyšetreniach ešte pred narodením a všetko bolo úplne v poriadku. A zrazu prišla najväčšia rana, aká môže v živote matky prísť. Je to veľmi ťažké, často mi až slzy tečú, ale všetci bojujeme a snažíme sa všetko zvládať a myslieť na to dobré."

 

Vďaka darkyni s dobrým srdcom sme mohli rodinke toto želanie ihneď splniť. Rozhodla sa postieľku zakúpiť a poslať Matiaskovi priamo domov. Mamina nám hneď, ako ju doma stihli poskladať, s nadšením telefonovala.

"Nesmierne ste nás potešili a touto cestou by sme chceli veľmi pekne poďakovať darkyni. Ďakujeme že ste nám takto pomohli, ani si neviete predstaviť, čo to pre našu rodinu znamená," poďakovala sa Matiaskova mamina darkyni.

Mama Iveta doplnila, že už rozmýšľala, že synčeka dá do špeciálnej škôlky. Síce  len na 4 hodiny denne, ale predsa len by mal kontakt s inými detičkami. Stále sa ale rozhoduje, či by to bol dobrý krok, pretože sa o synčeka veľmi bojí.

Veríme, že Matiaskovi bude postieľka slúžiť dlhé roky a že sa v nej vždy veľmi dobre vyspí.

Želanie splnené 20.3.2021

}); })(jQuery);