Maťko má veľký šlapací traktor

on pondelok, 12 máj 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Maťko má veľký šlapací traktor

Martinko Marlenga z Rabčíc sa narodil 03.mája 2004 v Trstenej, býva v dedinke Rabčice. Narodil sa zdravý, no po troch týždňoch náhle ochorel na zápal dýchacích ciest a nosných dutín. Napriek liečbe bol stále chorý a následne v troch mesiacoch zaočkovaný...

Po tomto očkovaní začal Maťko slabnúť a mať vysoké teploty. "Videla som, že nieje všetko v poriadku. Už mal jeden rok, nesedel, neudržal hlavičku, zdalo sa mi, že na svoj vek je veľmi slabý a začala som vyhľadávať pomoc u odborníkov. Po niekoľkých vyšetreniach sa na CT mozgu zistila DMO s ľavostrannou hemipárezou," hovorí pani Marlengová.

Za pomoci rehabilitačných pobytov Martinko začal po roku sedieť, po troch rokoch chodiť, no jeho chôdza je veľmi slabá, neustále padá, držanie telá ma chabé, ľavú ručičku nepoužíva. Všetkému rozumie, ale nerozpráva. Treba ho kŕmiť a prebaľovať. 

"Choré dieťa má veľké sny a želania, no najlepšie by bolo preňho zdravie, ale to mu nemôžeme dať.. Preto by sme Vás chceli poprosiť o splnenie iného Maťkovho sna - mať veľký šlapací traktor," prezradila nám za svojho synčeka jeho želanie pani Marlengová.

Maťko má už deväť a pol roka a jeho stav je na tej istej úrovni ako kedysi. Traktor, na ktorom by sa mohol preháňať po dvore, by mu určite urobil radosť.

"Maťko sa veľmi rád hrá s traktormi. Keď ste nám volali, že mu traktor posielate, jeho očka len tak žiarili od radosti. Každé ráno, keď sa zobudil, ukazoval či ten traktor už nedoviezli, tak sa nevedel dočkať. Hneď ako ho doviezli, bolo toľko radosti a piskotu pri vybaľovaní, čo si ani neviete predstaviť. Vždy keď sa s ním pohrá, tak mu mamina pomôže odložiť traktor na svoje miesto. Veľmi si ho šetrí a stále sa z neho teší," prezradila nám jeho teta.

Ako dodáva, "keďže takéto deti ako je náš Martinko s DMO majú ťažký život, tak sa tešia všetkému. Už keď mu nemôžeme pomocť po zdravotnej stránke, tak sme radi, že ste mu traktor poslali. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujeme."

Želanie splné 3.4.2014

}); })(jQuery);