Matúško s rakovinou túžil po Playstation

on piatok, 23 marec 2007. Posted in Chcel(a) by som mať

Matúško s rakovinou túžil po Playstation

Matúško Vašek (11 rokov) z Hornej Kráľovej (okres Šala) sa o organizácii Želaj si dozvedel zo ženského časopisu, ktorý čítala jeho mamina. "Mami, prosím ťa, zavolaj tam a spýtaj sa, či by som nemohol dostať Playstation 2!," prosíkal ju. 

Veľmi síce neverila, že jeho želanie bude splnené, ale zavolala. A urobila dobre! Matúško vyše roka bojuje s rakovinou mozgu, a jeho mamine bolo zrejmé, že na aké - také "odškodné" má veru po toľkých bolestiach nárok.

Jeho smutné oči v pochudnutej tvári prosíkali. Hoci mama neverila, že jedným telefonátom niečo vybaví, predsa len nabrala odvahu a zavolala do Želaj si. A čuduj sa svete, do dvoch týždňov mal Matúš Playstation, dokonca aj so štyrmi hrami. Ochotne a bez akýchkoľvek problémov mu ho na prosbu Želaj si venovala firma Sony.

Hoci mamina vedela, že piatok 23. marca bude pre neho veľký deň, Matúš to netušil. Prekvapil sa, keď ktosi zazvonil pri dverách a za nimi stála pani s balíčkom v ruke, a hneď za ňou kamera z televízie. "Mal si predsa jeden veľký sen, a my sme ti ho prišli splniť," povedala mu Katka Ondrejková zo Želaj si a Matúš s rozžiarenými očami vytušil, čo sa v balíčku skrýva. "Plejstejšn!," vykríkol a začal rozbaľovať.

Kameraman mu hneď pomohol hraciu konzolu zapojiť a Matúš zasadol pred televízor. Jeho mama Alena Vašeková mala slzy v očiach. Porozprávala nám o ťažkej liečbe, ktorú Matúš absolvoval, ako i o nádeji, že už bude dobre. Posledné vyšetrenia totiž dopadli optimisticky a Matúš dnes už chodí len raz za dva mesiace na kontroly, či je všetko v poriadku.

Tešíme sa, že sme opäť pomohli urobiť chorému dieťaťu radosť, a držíme Matúšovi palce, aby sa jeho stav už len neustále zlepšoval.

 Želanie splnené 23.3.2007

Páči sa vám, čo robíme? Chcete našu činnosť podporiť teraz, drobnou sumou online ? Je to úplne jednoduché, stačí kliknúť na link a vybrať sumu:

 

 

Môj dar:


Ďakujeme.sk

}); })(jQuery);