Matúško sa usmieva v novom kočíku

on piatok, 01 august 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Matúško sa usmieva v novom kočíku

Matúško sa narodil predčasne v 27- týždni tehotenstva. "Aj napriek všetkým prognózam, že zomrie, je tu našťastie so mnou," usmieva sa maminka a dodáva: "Matúško má veľa diagnóz, ale aj napriek tomu je veľmi statočný."

 

Jej synček bude mať v októbri už tri roky a pomaly napreduje. "Sú to malé pokroky, ale pre mňa obrovské. Je zvedavý a strašne rád skúša nové veci. Keď mal rok a pol, odišiel od nás jeho otec a tak sme zostali sami."

Matúško trpí Dandy walker malformáciou a detskou mozgovou obrnou. Prekonal niekoľko operácii - už ako päťtýždňový s očkami, teraz nosí okuliare -10 ale našťastie vidí, ďalej mu voperovali shunt, pretože má najťažší stupeň hydrocefalu a cysty na mozgu - odtiaľ má ďalšiu hadičku. No aj napriek tomu robí obrovskú radosť tým, aký je, a že aj napriek mnohým prognózam ide ďalej.

Plazí sa a džavoce, papá všetko a vďaka nutri drinkom začal konečne aj priberať. Matúško ešte nechodí a preto maminka potrebovala pre neho dostatočne veľký kočík, v ktorom by mohol vonku aj ležať a oddychovať. Ale zo všetkých bežných kočíkov už vyrástol, a taký pre neho vhodný bol pre maminku príliš drahý.

"Všetky financie dávame na rehabilitácie a z tej materskej to utiahnuť je problém. Preto prosím o pomoc, aby sa mu mohol splniť sen a mohol sa dostať tam, kam potrebuje, aby ho malo čo ťahať dopredu - tá jeho zvedavosť s ním robí zázraky," usmieva sa jeho maminka pani Holubčíková.

Keďže v tomto prípade išlo skôr o pomôcku, než detský sen, Matúška sme zaradili do MISIE 03, ktorá sa venuje práve poskytovaniu pomôcok. A jeho príbeh bol nakoniec úspešne vybraný! Kočík pre Matúška zakúpený a poslaný k nemu domov hneď po tom, ako celebrity celý deň odjazdili na bicykloch svoju MISIU :-)

"Chcela by som všetkým veľmi poďakovať za pomoc splniť Matúškovi sen, pretože aj vďaka vám bude spokojnejší a konečne sa bude môcť vyspať aj vonku. Veľmi nám to pomohlo a hneď sme ho začali využívať," teší sa pani Holubíčková.

Želanie splnené 24.6.2014

 

}); })(jQuery);