Matúško si vysníval vytúžený bicykel

on pondelok, 21 september 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Matúško si vysníval vytúžený bicykel

Matúško Šarkózi pochádza z Komjatíc neďaleko Nitry a jeho rodina je poriadne veľká - len súrodencov má šesť. Matúško je však čímsi iný - narodil sa totiž s Downovým syndrómom.

Je stále usmiaty a spokojný. "Matúško rád počúva hudbu, tancuje ... Od malička rozveseľuje ľudí okolo seba. Jeho najväčším snom je mať bicykel," napísala do ŽELAJ SI jeho mama Alena Šarkoziová. 

Deti s Downovým syndrómom dostali do vienka také pozitívne vlastnosti, ako schopnosť ľúbiť, spolupatričnosť, schopnosť tolerancie a empatie, bezprostrednosť, srdečnosť. Bez zábran používajú slová ako "ľúbim ťa, páčiš sa mi, mám ťa rád". Urobiť radosť iným a tešiť sa z radosti a úspechov iných im je blízke.

Ale ako všetky iné deti, aj oni majú lepšie i horšie vlastnosti - z negatívnych vlastností je typická tvrdohlavosť. A niektoré veci im je ťažko vysvetliť, pretože ich nevedia vzhľadom na nižšií inteligenčný kvocient pochopiť.

Matúškov sen sa rozhodli splniť celebrity z MISIE O3, ktoré bicykľovali pre mnoho chorých detí po Slovensku. Jedným z nich bol aj Matúško. 

Želal si bicykel s kolieskami, ale keďže už je veľký, musel sa skúsiť naučiť bicykľovať bez nich. Trvalo to dlhšie, ale Matúško sa to napokon naučil. Bicykel má doma už dva mesiace a keďže je dlhodobo pekné počasie, poriadne si ho užíva.

"Chceme ľuďom z MISIE veľmi pekne poďakovať za splnenie Matúškovho sna. Matúško bol veľmi šťastný a zároveň sme šťastní aj my, nakoľko sme mu jeho sen nevedeli splniť a trápilo nás to. Ďakujeme!" 

Mám radosť, keď sa detské sny plnia a dúfame, že nám bude dariť aj naďalej. Matúško, veľa šťastných kilometrov!

Želanie splnené 17.7.2015

}); })(jQuery);