Matúškov sen sa splnil: dostal xbox

on piatok, 17 október 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Matúškov sen sa splnil: dostal xbox

Matúško Brestovský (12) z Nových Sadov sa od októbra 2013 lieči na Ewingov sarkóm na detskej onkológii v Bratislave. Má za sebou chemoterapie, dve operácie chrbtice, momentálne sa lieči rádioterapiou a udržiavacími chemoterapiami. 

"Pred chorobou som sa rád bicykloval a v zime korčuľoval. Teraz ale nemôžem, preto by som si rád vyplnil čas hrou na xboxe," hovorí Matúško.

Statočný chlapec zvláda podľa maminky svoju chorobu "s optimizmom a pozitívnou energiou a tým pomáha aj nám. Ak sa podarí splniť jeho želanie, veľmi pekne ďakujeme."

Matúška sme spoznali v nemocnici pri tvorivých dielňach - maľbe na hodváb, a musíme povedať, že je to naozaj veľmi milý a usmievavý chlapec. Našli sme pre neho sponzora, ktorý sa rozhodol mu xbox kúpiť, ale kým sa to podarilo zrealizovať, už sa našiel iný anjel s dobrým srdcom, ktorý xbox kúpil a Matúškovi doniesol. Neželal si však byť menovaný.

Dôležité je to, že Matúškovi sa sen splnil a xbox už má doma. "V pondelok 13.10. sme boli v nemocnici na kontrole a tam mu darkyňa priniesla xbox. Matúško sa veľmi potešil, do poslednej chvíle nevedel, že jeho želanie sa splní práve v tento deň. Po príchode domov xbox hneď zapojil, vyskúšal všetky hry a bol nadšený. Veľmi pekne ďakujeme za splnenie Matúškovho sna."

Sme radi, že sa na Slovensku nájde stále veľa ľudí ochotných pomôcť a splniť chorým deťom ich sny. Nebolo by správne, ak by o ne kvôli chorobe prišli. ĎAKUJEME!

Želanie splnené 13.10.2014

}); })(jQuery);