Michaelka s Edwarsovým syndrómom si priala trojkolku

on pondelok, 08 november 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Michaelka s Edwarsovým syndrómom si priala trojkolku

Michaelka je 4 ročné dievčatko z Kendíc, ktoré trpí Edwarsovým syndrómom.  Miška je na tom veľmi zle, narodila sa bez očiek, jej telíčko ju neposlúcha, často máva epileptické záchvaty a jej mamina jej musí byť nablízku 24 hodín denne.

Edwardsov syndróm je vrodená porucha, ktorá nastáva pri delení buniek, kedy sa chromozómy nesprávne rozdelia. Každé dieťa je jedinečné, nedá sa predpovedať, akú bude mať dieťatko prognózu. Všetko závisí od miery poškodenia orgánov.

Malá Michaelka sa narodila vo vážnom stave. Lekári hneď po narodení rodičom oznámili, že ich dcérka dlho žiť nebude, nakoľko je jej zdravotný stav veľmi vážny. Michaelka je však veľká bojovníčka, na ktorú sú jej rodičia veľmi pyšní. Mamina nás v mene svojej dcérky poprosila o splnenie želania - trojkolky, na ktorej by si jej dcérka mohla vychutnávať čerstvý vzduch na prechádzkach s rodičmi.

"Lekári mi hneď, ako sa dcérka narodila, povedali, že čoskoro nám zomrie. No moja maličká stále žije, začo vďačíme Bohu. Po narodení sme zistili, že Michaelka nemá očká, má len čiaročky a pod jednou mala aj nádor. Ten jej ihneď vyoperovali, avšak pri operácie vznikli veľké problémy a dcérka nám skoro zomrela. Našťastie to nakoniec dopadlo dobre.Každý jeden deň prežitý s ňou je pre nás požehnaním. Milujeme našu dcérku a venujeme sa jej s manželom, ako len vládzeme. Je to však ťažké hlavne z finančného hľadiska. Michaelka potrebuje rehabilitácie, ktoré sú nesmierne drahé."

Mišku by veľmi potešila detská skladacia trojkolka, lebo sama nevládze chodiť. Jej želanie sme sa rozhodli splniť, objednali sme krásnu ružovú trojkolku a poslali ju rodinke priamo domov.

Miška má krásny detský smiech a úsmev od ucha k uchu. Dievčatko sa nádherne smeje. Miluje piesne a rada si na ne tlieska. Tiež má rado vibrujúce hračky, ktoré ju dokážu aj na niekoľko hodín zabaviť.

"Ďakujeme pekne za trojkolku pre dcérku, ihneď sme ju s manželom zložili a už sme boli aj na prechádzke. Miška si sama sadnúť nevie, musíme jej s tým pomôcť a na trojkolku ju priviazať, aby z nej nespadla. Dúfame, že naša malá bude s nami ešte veľmi dlho, nechceme o ňu prísť, už sme prišli o synčeka, ktorý sa dožil iba 2,5 roka. Ďalšie dieťatko už mať nechcem, veľmi sa bojím, aby nebolo tiež choré. Naša dcérka je pre nás všetkým a sme radi za každú pomoc. Ďakujeme,“ dodala mamina.

Na fotografiách môžete vidieť, ako krásne sa malá Michaelka usmieva a užíva si chvíle na trojkolke. Sme radi, že sme rodine mohli pomôcť. 

Želanie splnené 30.10.2021

}); })(jQuery);