Michaelka túžila po detskej kuchynke a postieľke

on streda, 08 december 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Michaelka túžila po detskej kuchynke a postieľke

Miška z Hrnčiarskej Vsi je 4 ročné dievčatko, ktorému sa stala hrozná tragédia. V auguste tohto roku sa otrávila muchotrávkou zelenou. Jej rodičia stále nemôžu uveriť tomu, čo sa stalo.

Mama si kúpila od susedov balíček hríbov na omáčku. Hríbiky boli očistené a preto rodičia nemali šancu spoznať, že sa jedná o tak nebezpečný hríb. Mamina spravila celej rodine svoju vychýrenú hríbovú omáčku, netušiac čo sa stane.

"Nadránom nám začalo byť celej rodine zle, všetci sme vracali, ale na ďalší deň nás to prešlo. Myslela som, že sme len zjedli niečo ťažšie na žalúdok, alebo že sme mali nejakú črevnú virózu. Všetkým nám už bolo dobre, iba mojej najmladšej Miške sa stále zhoršovalo. Iba ležkala a vôbec s nami nekomunikovala. Bolo nám to divné a tak sme rýchlo zavolali záchranku," popísala mamina, ako to celé začalo.

Keď Mišku priviezli do nemocnice, ihneď jej vzali krv a zistili, že dievčatko je otrávené. Rýchlo ju previezli vrtuľníkom do Banskej Bystrice, kde ju začali liečiť. Michaelke sa však aj tak stav veľmi rýchlo zhoršoval, krvácala jej pečeň. Z nemocnice vtedy rodičom zavolali, aby sa pripravili na to najhoršie.

"Neviete si predstaviť, ako nám vtedy bolo, strašne som sa bála, že nám dcérka zomrie. Ťažko sa mi o tom aj hovorí. Modlila som sa, nech nám Boh pomôže, nech nám zachráni našu malú."

Lekári nakoniec povedali, že je ešte možnosť operácie v Českej Republike v Prahe, pre Mišku však bol veľmi nebezpečný prevoz. Keďže rodina nemala inú možnosť, s prevozom súhlasili. Michaelku teda odviezli do Prahy a hneď v ten večer jej transplantovali pečeň. Miška bola po tomto zákroku mesiac v umelom spánku, kedy všetci okolo dúfali, že sa jej zdravotný stav zlepší. Nakoniec sa tak stalo a dievčatko sa prebralo. Následne sa ešte celý mesiac muselo postupne zotavovať v nemocnici v Banskej Bystrici. Po transplantácii mala Miška ďalšie komplikácie, dvakrátzápal pľúc a krvácanie tenkého čreva.

Dnes je už Michaelka doma, avšak jej stav je stále zlý. Každý týždeň chodieva na kontroly do nemocnice a musí byť v sterilnom prostredí, aby nedostala infekciu. Užíva množstvo liekov a jej mamina jej musí denne pichať injekciu na riedenie krvi. Rodičia Mišky nás oslovili s prosbou o pomoc. Keďže sa teraz nachádzajú vo veľmi ťažkej finančnej situácií a nemôžu si dovoliť kúpiť dcérke to, čo by chcela a potrebovala, chceli pre ňu splniť sen- krásnu detskú kuchynku, kde by sa ich malá mohla hrať. Veľmi by ju potešila aj posteľ, na ktorej by mohla v čistom ležať, keďže teraz musí o hygienu dbať oveľa viac ako predtým.

Na našej stránke si želanie všimli manželia s dobrý srdcom a neváhali nás osloviť. Je až neskutočné, akí boli títo ľudia štedrí a čo všetko pre Mišku spravili. Okrem krásnej detskej kuchynky totiž zakúpili aj všetok nábytok do detskej izbičky dievčatka. Stôl so stoličkou, novučičkú posteľ pre malú princeznú a veľkú komodu, kde si môže Miška odkladať oblečenie. Ku kuchynke dokúpili aj detské príbory, šáločky a tanieriky, aby sa mohla Miška hneď hrať.

"Veľmi pekne ďakujeme našim darcom, neskutočne si vážime vašej pomoci. Ani neviete, ako sa naša malá tešila. Hneď sme museli kuchynku zložiť a už nám aj akože varila kávičky. Aj ostatné veci už manžel postupne skladá. Tešíme sa, že Miška bude mať tak krásnu izbičku,“ poďakovala mamina.

Na fotografii vidno, ako sa Michaelka veľmi teší. Želáme rodine všetko dobré a ďakujeme darcom s dobrým srdcom.

Želanie splnené 1.12.2021

}); })(jQuery);