Mila čakala dlho, ale sen sa jej splnil

on pondelok, 23 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Mila čakala dlho, ale sen sa jej splnil

Míla Mária Bowles má šesť rôčkov a narodila sa vo Veľkej Británii. Keď mala sedem mesiacov, s mamičkou sa musela vrátiť na Slovensko. Od toho času ju otecko ani nevidel.

"Ani na to nie je zvedavý, že odvtedy zo mňa stalo krásne, múdre dievčatko. Vôbec neprispieva na moju výživu," hovorí za dcérku maminka Zsuzsanna Rampasko z Veľkého Medera.

Míla chodí do škôlky, rada spieva, kreslí a tancuje, najradšej ľudové tance. V júli ju 2014 mi začalo bolieť bruško. Pani doktorka si myslela, že asi bude mať zapálené slepé črevo. "Na sonografií zistili, že slepé črevo má v poriadku, ale obličky sú choré – dcérka má rakovinu obličky," hovorí o hroznom náleze maminka.

Pred chorobou bola Míla Mária veľmi živé a usmievavé dievčatko. Teraz sa bojí všetkého. "Jej nálada je veľmi prelietavá, raz sa usmieva, druhýkrát plače a posiela svojich milovaných von z izby."

"Neviem, čo sa so mnou stalo. Nechcem taká byť. Nemám rada keď vidím okolo seba potajomky plačúcich ľudí – maminu, babku a dedka," vraví dievčatko so smutnými očami.

Na jar ju operovali a odstránili nádor z obidvoch obličiek. Teraz dostáva pooperačnú chemoterápiu. Mama i dcérka dúfajú, že bude účinná a nebudú musieť odstrániť ľavú obličku. "Chcem dostať naspäť môj život pred chorobou. Chcem dostať naspäť moje krásne dlhé vlasy. Chcem sa hrať, šantiť, kúpať sa, bicyklovať a chodiť do škôlky mojej milovanej pani učiteľke," hovorí Mila Mária.

Aby jej nebolo v nemocnici tak smutno, napísala do ŽELAJ SI svoje želanie: "Túžim mať hraciu konzolu Nintendo, aby som sa mohla počas liečby hrať hry."

Na svoje želanie musela dlho čakať, ale napokon sme jej ho splnili. Nintendo sme zakúpili a poslali jej priamo domov, kde sa teraz lieči. A radosť z neho mala veľkú, maminka pre ňu teraz vyberá vhodné hry, aby sa mohla začať hrať.

Vianoce tak mala Míla Mária o mesiac skôr, za svoju statočnosť si to však zaslúži. "Ďakujem," napísala nám po tom, ako dostala darček.

Rado sa stalo, hlavne sa čo najskôr uzdrav!

Želanie splnené 20.11.2015

}); })(jQuery);