Mirko nerozpráva, slabo vidí, ale bojuje

on štvrtok, 08 január 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Mirko nerozpráva, slabo vidí, ale bojuje

Mirko Žiga z Mníška nad Hnilcom vyrastal ako zdravé dieťatko. Chodil do škôlky a veľmi sa tešil, že nastúpi do školy. Osud to však zariadil inak - Mirko sa lieči na onkológii v Košiciach.

Po oznámení diagnózy sa Mirkovi zmenil celý život a aj život celej rodiny. "Mirko má 3 súrodencov. Nevie rozprávať (má tracheostomiu) a nevie ešte písať a čítať, tak sa nám dosť ťažko komunikuje. Pomaly si zvykáme na dorozumievanie ukazovaním a čítaniu z výrazov tváre," hovorí sociálna pracovníčka Monika Bačová z organizácie Svetielko pomoci.

Mirko slabo vidí na jedno oko, ale vie, po čom jeho srdiečko piští, a aj to milej pani prezradil. "Mal bysom  veľkú radosť z autíčka na diaľkové ovládanie, s ktorým by som sa vedel zahrať, aj keď ležím v posteli. "

Žigovci sú rómska rodina, ktorá je veľmi starostlivá. Ak je Mirko hospitalizovaný, tak je vždy pri ňom mamka alebo ocko. Nikdy nie je sám. Mirko si napísal aj náhradný sníček - teplé topánky č. 30-31, vetrovka na zimu, mikina na zips, rifle, čapka, rukavice, teplé ponožky a pančuchy.

Toto želanie dojalo pani Alenu Herčkovú, jej sestru, ale i jej kamarátku Gabrielu Vrtochovú, a kolegynky Lenku Hrnčiarovú a Moniku Škultétyovú. Všetky spoločne Mirkovi na Vianoce splnili nielen prvý, ale i druhý sníček a pridali ešte aj balíček pre jeho troch súrodencov, za čo im veľmi ďakujeme.

U Žigovcov mali veru tento rok pekné Vianoce. Už ostáva splniť len jedno veľké želanie - aby Mirko vyzdravel! Veľmi mu to prajeme.

Želanie splnené 24.12.2014

}); })(jQuery);