Mirko sa lieči na dva druhy rakoviny, statočne bojuje

on pondelok, 02 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Mirko sa lieči na dva druhy rakoviny, statočne bojuje

Ochorenie Mirka Bazgera sa začalo nenápadne. V januári sa mu začali bolesti krku a tak chodili z jednej ambulancie do druhej. Až CT vyšetrenie ukázalo nález - lyfoblastický lymfóm s presahom do kosti. 

 

"Kvôli chorobe som musel prestať s mojim obľúbeným futbalom. Mám za sebou niekoľko operácií," hovorí pätnásťročný Mirko. Aktuálne sa lieči na onkologickom oddelení v Banskej Bystrici.

Mirko prudko zareagoval na prvú liečbu a jeho stav sa náhle zhoršil. Jedna komplikácia striedala druhú. Keď sa mu trochu uľavilo, opäť došlo zhoršenie. Testy preukázali, že Mirko má aj leukémiu - rakovinu krvi.

Jeho stav bol natoľko vážny, že musel stráviť niekoľko dní na ARO. Do toho prišla ďalšia komplikácia - zápal čriev. Pani Patrášová z nadácie Pod krídlami Dominiky nás poprosila, či by sme nemohli splniť jeho sen, aby sa aspoň niečomu mohol v týchto dňoch potešiť.

"Mirko si veľmi želá mobil s androidom, aby ostal v kontakte so spolužiakmi," prezradila nám. 

Slovo dalo slovo a Mirkovi sme mobil kúpili a doručili priamo do nemocnice. Práve v ten deň ho konečne pustili z ARO na klasické oddelenie. Dúfajme, že mu už bude len lepšie a jeho stav sa začne zlepšovať a na liečbu bude reagovať dobre.

"Ďakujem," potešil sa Mirko. Ešte stále je slabý, aby vstal z postele, ale s mobilom sa môže hrať aj poležiačky, no nie?  Už sa môže spojiť so spolužiakmi, posurfovať na internete, zavolať rodičom.

Prajeme mu skoré uzdravenie.

Želanie splnené 28.10.2015

 

 

}); })(jQuery);