Miško dlho čakal na splnenie sna, ale dočkal sa

on piatok, 27 október 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Miško dlho čakal na splnenie sna, ale dočkal sa

Miško Hypík z Trnavy sa lieči na detskú mozgovú obrnu a percepčnú stratu sluchu. Je to veselý chlapček, ktorý miluje lietadlá, vlaky, a iné dopravné prostriedky.

"Napriek svojim diagnózam sa nevzdáva, je to veľký bojovník. Rada by som ho potešila elektrickým autom ktoré by ho vozilo a mohol by ho ovládať sám," prezradila nám pani Hypíková.

Miško síce má jedno staršie autíčko, ale to viac nejde ako ide a on potom veľmi plače. "Na nové nemáme, sú to pridrahé hračky."

Jeho sníček sme chceli splniť ešte v máji 2017. Avšak ako sa ukázalo, financie ŽELAJ SI boli beznádejne vyčerpané, nebolo z čoho. Dúfali sme, že sa nám podarí jeho sen splniť z 2 %, ktoré prídu v roku 2017. Žiaľ, ani tu sme neboli úspešný - v tomto roku nám prišla veľmi nízka suma, z ktorej by na autíčko musela ísť takmer tretina.

Napokon v októbri 2017 sa nám podarilo vďaka výnimočným autorkám knihy V zajatí strachu doplniť sumu z 2 % a mohli sme Miškovi autíčko zakúpiť. A hoci naozaj čakal pridlho, radosť bola možno práve o to väčšia. 

"Keď autíčko prišlo, Miško sa tak veľmi tešil, že z neho nechcel ani vystúpiť," žiarila šťastím aj pani Hypíková. Miško doma pootĺkal všetky steny, ktoré nedávno jeho ocko vymaľoval. Ale nevadí, podstatné je, že mal veľkú radosť a tak sa nikto nehneval.

Želanie splnené 20.10.2017 

}); })(jQuery);