Modlime sa spoločne za Mareka

on streda, 26 november 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Modlime sa spoločne za Mareka

Marek Cvoliga je 9 ročný chlapec z Nitry, pochádzajúci z dvojičiek, ktorého brat Lukáš je zdravý. Keď mal Mareček päť rokov, diagnostikovali mu akútnu lymfoblastovú leukémiu. Bol zaradený do liečby so zvýšeným rizikom, čo obnášalo agresívnejšiu chemoterapiu a dlhodobejšiu liečbu.

Po takmer roku plnom bolesti, utrpenia a veľakrát veľmi veľkého strachu z úspešnosti liečenia sa Marek konečne dostal domov, do domácej liečby kde ešte vyše roka užíval chemoterapiu v tabletkách.

"Po dvoch rokoch liečby sme si mysleli, že sa konečne všetko vráti do straých koľají. No po takmer dvoch rokoch od ukončenia liečby sa mu leukémia vrátila a od 30. septembra tohto roku sme sa znovu ocitli v Bratislave na onkológii," hovorí so smútkom v hlase Erika Cvoligová, maminka. 

Rodina je nešťastná, pretože práve keď sa už malo všetko obrátiť na dobré, sa všetko zrútilo ako domček z kariet. "Marek má deväť rokov, uvedomuje si už, čo ho čaká a veľmi sa toho bojí a my jeho rodičia tiež."

Keďže dlhé a nekonečné hodiny liečby si mnohé deti na onkológii spríjemňujú hrou na notebooku alebo tablete, napísal nám Marek, že by si želal práve tablet. "Veď aj čo iné sa dá robiť, aby trochu zabudol na bolesť a smútok.. A ja by som mu chcela urobiť radosť, aby sa zase usmieval a ľahšie zvládol tú zložitú a ťažkú liečbu, ktorá ho znovu pripúta na lôžko na dlhých desať a možno aj viac mesiacov," vraví pani Cvoligová. 

Tablet sme, pre Marečka, samozrejme, zakúpili a priniesli rovno do nemocnice. Mali ste počuť to obrovské "HURÁÁÁ," ktoré zaznelo z jeho izby. Do izby sme ísť nemohli, lebo jeho imunita bola veľmi slabá a mohol by ochorieť. Ale aj cez okienko sme videli, ako sa teší a keď nám ukázal palcom, že tablet je jednička, usmievali sme sa aj my :-)

Marek je, žiaľ, stále v nemocnici, a čaká na vhodného darcu kostnej drene. Zatiaľ sa stále nenašiel, a tak vás v mene Mareka prosíme, aby sme sa všetci spoločne pomodlili za to, aby sa darca našiel, transplantát ujal a Marekovo trápenie skončilo úspešným vyliečením. Veľmi mu držíme palce!

Želanie splnené 5.11.2014

 

}); })(jQuery);