Monika nemala tajný sen, túžila len po novej posteli

on utorok, 25 august 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Monika nemala tajný sen, túžila len po novej posteli

Monika Kováčová (15) pochádza z Veľkej Čalomije. Jej život poznamenali dve vážne diagnózy: najskôr predčasný pôrod, teraz i leukémia.

"Naša Monička sa narodila predčasne vďaka jednému lekárovi gynekológovi. Ešte ako šesťročná nám nechodila," hovorí pani Kováčová.

Bývalá pani doktorka, ku ktorej patrila, to pripisovala predčasnému pôrodu. Šmýkala sa na zadočku a posúvala sa rúčkami. "Zmenili sme lekárku a vďaka nej sa naša Monika postavila na nôžky, lenže veľmi zle chodí." 

Keď Moniku čakala tretia operácia, pri predooperačnom vyšetrení jej zistili leukémiu. "Bol to pre nás šok. Monika nevie, akú má zákernú chorobu. Neviem si predstaviť, ako to by jej rozumček vedel spracovať. Veľakrát sa ma pýtala, či má rakovinu, veď chodíme na onkológiu. Vždy som jej povedala, že má niečo s krvinkami a je to zdĺhavé ako chripka, len dlhšie sa na to lieči. Pochopila a vďaka tomu zvláda chemoterapiu a všetko, čo s tým chodí a všetky bolesti."

A čo je Monikiným najväčšsím snom? Prekvapivo úplne normálna vec - nová posteľ.  "Bývali sme v podnájme, v plesnivom byte, a posteľ jej splesnivela a, žiaľ, spinká na takej. Pravidelne ju čistíme, lenže už je veľmi napáchnutá od pripravkov a na novú nemáme. Ak sa nedá, nič sa nestalo, veď určite je veľa rodán, ktoré potrebujú vašu pomoc," prezradila nám skromne pani Kováčová.

ŽELAJ SI sa snaží plniť detské sny a nie pomôcky, rehabilitácie, zariadenia izieb. Z tohto dôvodu nám prišla na pomoc MISIA O3, v rámci ktorej celebrity bicyklovali na pomoc chorým deťom. A pomoc poskytli aj Monike, za čo im chceme veľmi poďakovať!

"Pred dvoma týždňami k nám prišlo auto s obrovským prekvapením - novou posteľou pre Moniku!! S bratom sme ju netrpezlivo skladali - do konštrukcie vložili rošt a neskutočne jemný matrac. Napadlo mi, že možno tak ako sa stal zázrak s posteľou, stane sa zázrak a Monika sa raz dostane z leukémie, a že už sa nebude zvíjať od bolesti, ale bude sa hrať a smiať sa a radostne vstávať a líhať si do nej!"

Prajeme, aby sa tak stalo. A to čím skôr! 

Želanie splnené 14.7.2015

}); })(jQuery);