Na bicyklíku bude Laurinka voziť aj bábiky

on pondelok, 07 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Na bicyklíku bude Laurinka voziť aj bábiky

Laurinka Hubková má päť rôčkov a pochádza z Partizánskeho. Podľa jej veselého úsmevu by nikto nepovedal, že má za sebou ročný boj s rakovinou - leukémiou, čiže rakovinou krvi.

Laurika sa lieči od septembra 2012, vybrala chemoterapiu a výsledky liečby sa zatiaľ ukazujú sľubné. "Po ôsmich mesiacoch náročnej liečby v nemocnici je konečne doma a berie tabletkovú formu chemoterapie," prezradila nám maminka.

Začali jej dorastať vlásy, naberá sily a konečne má dôvod na úsmev. A my sme sa rozhodli jeden taký veľký na jej tvári vyčarovať. Čo by toto krásne dievčatko potešili? Vyzvedali sme u maminky. "Laurika sa rada hrá s bábikami a preto by si priala bicyklel, na ktorom by ich mohla povoziť," prezradila nám jej želanie.

Bicykel so sedačkou pre bábiky? Hm, úplne jasné želanie pre dievčatko v jej veku. Aby sme pátranie po vhodnom bicykli urýchlili, Laurinka s maminkou si vybrali svoj nový bicyklík na internete.

Vybrali si ho v predajni bicyklov v Trekbikes v Banskej Bystrici. Bicykel nám rýchlo predali, dokonca poskytli pre Laurinku aj zľavu. Bicykel bol nachystaný práve v deň, keď bola Laurinka na kontrole, avšak nepodarilo sa nám s jej maminkou spojiť a oznámiť jej to. Preto si dievčinka musela na svoj bicyklík počkať ešte dva týždne do ďalšej kontroly. V Bystrici si ju ale pekne počkať a už 2. apríla si ho Laurinka prvýkrát vyskúšala.

"Mala veľkú radosť a hneď v nemocnici sme ho odskúšali. Manžel ho zobral domov a my máme pred sebou zákrok a potom ideme trénovať a hlavne voziť bábiky :)," smeje sa pani Hubková. 

Už o dva dni cestovali domov a bicykel tam na svoju novú majiteľku pekne čakal. "V piatok sme sa vrátili domov z nemocnice a Laurika hneď utekala skontrolovať bicykel. Bola veľmi šťasná a samozrejme odskúšala, či sa aj bábike bude dobre sedieť."

Hoci je krásne počasie, Laurinka ešte vonku na bicykli nebola, pretože je po chirurgickom zákroku - vyberali jej port.  "Ale už sa nevieme dočkať, kedy s ním pôjdeme na prechádzku. V mene našej dcérky Lauriky vám veľmi pekne ďakujeme!"

Želanie splnené 2.4.2014

}); })(jQuery);