Miškovi sa na Deň želaní splnilo želanie

on piatok, 16 september 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Miškovi sa na Deň želaní splnilo želanie

Miško Kollati z Bratislavy má osem rokov a je to už polroka, čo je vážne chorý - lekári zistili, že má rakovinu: lieči sa na Burkittov lymfóm.

 

Burkittov lymfóm patrí medzi agresívne a nebezpečné nádory, a v našich zemepisných šírkach sa vyskytuje veľmi výnimočne. Postihuje deti i dospelých a najčastejšie poškodeným orgánom je v tomto prípade črevo. Pri včasnej liečbe sa choroba dá prekonať.

"Je to už takmer polroka od zistenia diagnózy a Miško v tomto čase prechádza viacerými fázami liečby chemoterapiou a nie každú jeho telíčko zvláda. Aj keď býval vždy veselý a usmievavý chlapček plný energie a dobrej nálady, v dôsledku liečby a dlhodobej hospitalizácie v nemocnici býva často smutný a unavený," hovorí pani Kollati, maminka.

Najsmutnejšie podľa nej je, že v jeho veku neuvedomuje, prečo musí v nemocnici tráviť toľko času a brať všetky tie lieky a podstupovať rôzne vyšetrenia, nehovoriac o bolestivých operáciach, ktoré má za sebou.

"Preto by sme mu radi splnili jeho želanie a tým aspoň sčasti zmiernili to, čím si prechádza," hovorí.

Napísala nám do neziskovej organizácie ŽELAJ SI Miškov tajný sen, ktorým je dotykový mobil. "Miško mal starý mobil, ale sa mu pokazil. Veľmi rád by mal nový, hocijaký, len nech je dotykový a nech s ním môže volať a hrať sa."

Miškov veľký sen sa splnil vo veľký deň - keď sme do neba pustili 600 balónových holubíc nádeje a srdiečok pre choré deti. V ten deň nabral odvahu, prišiel na pódium a postavil sa pred tisíc ľudí, aby si svoj mobil mohol prevziať. Usmieval sa od ucha k uchu a nehanbil sa povedať i pár slov.

"Veľmi som chcel mobil, ďakujem," povedal do mikrofónu.

Jeho maminka na pódium nevyšla, lebo ju darček pre Miška veľmi dojal a nevedela zo seba dostať pár slov, ale poslala ocka. Ona si utierala slzy, Miško žiaril šťastím a my spokojnosťou, že sa všetko tak nádherne podarilo.

Miškovi prajeme, aby sa mu chorobu podarilo poraziť, aby už nemusel chodiť na chemoterapiu a nemocnicu videl len zďaleka, prípadne len na kontrolách. Je to statočný bojovník a držíme mu veľmi palce. 

Želanie splnené 10.9.2016

 

 

}); })(jQuery);