Na onkológii je najčastejším želaním tablet

on streda, 25 november 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Na onkológii je najčastejším želaním tablet

O tomto sníčku nám povedal psychológ z detskej onkológie v Bratislave Peter Krajmer. Zavolal nám a požiadal nás, či by sme nesplnili sníček jednému z malých pacientov.

Kristián Cetli Szilagyi sa lieči  na onkológii na nádor na mozgu a má problémy so zrakom. Do aktivít sa nezapája, je skôr tichý a uzavretý. Keďže je viac-menej ležiaci pacient, nejaké aktivity by ho nepotešili.

Skôr by sa mu hodil tablet, na ktorom by sa mohol hrať, počúvať hudbu. Svetlá, zvuky a informácie z neho by mohli v Kristianovi Cetlimu Szilagyim volať záujem a trošku ho prebrať z letargie.

Volali sme maminke a dohodli sa, že keď budú v nemocnici na najbližšej chemoterapii, tablet odovzdáme. Stalo sa tak tento týždeň.

"Ďakujeme, Kristián bude mať veľkú radosť," tešila sa maminka.

A veru bol zvedavý, čo za čudo sme mu to priniesli. Najprv pozorne študoval krabicu, potom si ju otvoril a vybral tablet. Pán psychológ mu pomohol z jeho inštaláciou a ukázal, čo na ňom všetko môže robiť.

Kristián ostal v nemocnici tri dni na chemoterapiu a následne išiel domov. Tablet mu už teraz bude robiť verného spoločníka v dlhých chvíľach v nemocnici.

Prajeme mu skoré uzdravenie a dobré výsledky.

Želanie splnené 23.11.2015

 

}); })(jQuery);