Na onkológii sa lieči už šyri roky, čaká na ďalšiu transplantáciu

on streda, 29 marec 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Na onkológii sa lieči už šyri roky, čaká na ďalšiu transplantáciu

Meno ako z telenovely - Manuela Pacajová, 8- ročná slečna s veľkým očami zo Spišského Štiavnika. Od 3,5 roka sa lieči na nádorové ochorenie.

Lieči sa teda už viac než štyri roky. "Manuelka má neuroblastóm, 4 štádia, má zasiahnutú kostnú dreň, aj kosti. Je po liečbe chemoterapiou v Košiciach na onkológii, má za sebou aj transplantáciu kostnej drene v Bratislave na Kramároch."

Liečbu zle znáša, stále vracia. "Rozhodla som sa vám napísať žiadosť pre Manuelku, lebo trávi veľa času v izbe bez rozprávok. Neustále jej utieram slzičky z tváre a veľmi by som chcela jej rozžziariť tváričku peknými rozprávkami na notebooku. Prosím vás, pomôžte jej urobiť veľkú radosť v srdiečku,  ďakujeme, " napísala nám jej maminka.

Manuelka, ak je doma, pomáha mamine so 7-mesačným bračekom. Rada by už chodila aj do školy, ale zatiaľ jej to choroba neumožňuje. Dni sú pre ňu častokrát dlhé. Pravidelnú liečbu absolvuje v Košiciach na detskej onkológii, transplantáciu kostnej drene podstúpila na onkológii v Bratislave.

Zo začiatku znášala liečbu dosť zle, necítila sa dobre, bola smutná. V nemocniciach sa nudí, a tak, aby mohla pozerať rozprávky s jej obľúbenou rozprávkovou postavičkou Rapunzel, mamina jej vysnívala malý notebook.

Vďaka skvelej spoločnosti GIGASTORE sme mohli jej sen splniť. Notebook za ňou "dorazil" práve keď bola v Košiciach po biopsii. Ak budú výsledky v poriadku, čaká ju transplantácia v Nemecku.

Vyzerá to, že Manuela má ešte pred sebou dlhú cestu. Ale veríme, že smutné veľké oči sa zmenia na oči plné radosti a smiechu. Držíme prsty :)

Želanie splnené 28.3.2017

 

}); })(jQuery);