Na svoje 18. narodeniny skončil na onkológii

on utorok, 19 január 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Na svoje 18. narodeniny skončil na onkológii

Marián Gábor (18) sa lieči na detskej onkológii v Košiciach už tretí krát! Prvýkrát sa liečil v roku 2008, druhý v roku 2011. Hoci sa lekárom podarí chorobu na chvíľu zastaviť, stále sa vracia.

Marián sa lieči na akútnu lymfoblastovú leukémiu. Je to druh rakoviny krvi, ktorá sa môže sa šíriť do celého tela a do ďalších orgánov, ako sú pečeň, slezina, a lymfatické uzliny.

Jedná sa o akútnej typ leukémie, čo znamená, že môže postupovať rýchlo. Bez liečby môže byť fatálna v priebehu niekoľkých mesiacov. Výsledok liečby závisí od viacerých faktorov (skoré podchytenie choroby, reakcia pacienta na chemoterapiu). V tomto prípade platí, že čím mladší pacient, tým má väčšie šance na vyliečenie.

Mariánko bojuje už dlho, ale stále sa nevzdáva. Kvôli tomu, že veľa času trávi v nemocnici, je veľmi fixovaný na svoju mamu, ktorá je stále s ním. "Vlani, 15. októbra, v deň svojich osemnástych narodenín, sa musel zasa vrátiť do nemocnice a začal s chorobou bojovať do tretice," hovorí zdravotná sestra Ľudmila Bíšová. 

Bol to najhorší darček, aký na svoje osemnástiny môžete dostať. Preto sme sa rozhodli Mariánka potešiť a urobiť mu aspoň krajšie Vianoce. Splnili sme jeho želanie a zakúpili mu pekný veľký a nový dospelácky bicykel. 

"Ďakujeme, je to jeho veľký sen, bude sa strašne tešiť," usmievala sa maminka.

Bicykel dostal ešte skôr ako prišli sviatky, avšak Marián musel ísť znova do nemocnice na chemoterapiu. Domov sa dostal vždy len na krátku dobu, preto nám ešte nevedel poslať foto seba s bicyklom. Už sa však nevie dočkať, kedy mu liečba zaberie, začne byť krajšie počasie a on svoj krásny červený bicykel vyskúša.

Lieč sa, Marián, aby si sa opäť mohol zdravý postaviť na nohy a bicykľovať, koľko vládzeš. Veľmi ti to prajeme!

Želanie splnené 10.12.2015

}); })(jQuery);