Napriek vážnej chorobe je Erik smejko

on utorok, 09 máj 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Napriek vážnej chorobe je Erik smejko

Erik Kima, 9-ročný chalan z okresu Vranov nad Topľou, je napriek vážnej diagnóze poriadne veselá kopa. Na prvý pohľad by nikto neveril, že bojuje s liečbou onkologického ochorenia.

 

"Erik chemoterapiu znáša celkom dobre, býva síce unavený ale kompenzuje si to veselou náladou," prezradil nám jeho ocko Ján Kima.

V šantení a nezbedách má dobrého parťáka - staršieho brata. Erikove prvé problémy sa začali pred 3 rokmi, keď sa mu objavila hrčka na krku. Podstúpil pár odborných vyšetrení, ale až po dlhom čase bola určená diagnóza: Hodkinov lymfóm.

Po tom, čo sa vedelo proti akému nepriateľovi bojovať, nasledovala operácia v Košiciach a chemoterapia. Erik nedokáže obsedieť, preto sú pre neho dni v nemocnici veľmi dlhé a ťažko ich znáša. Radšej by bicyklovať a primerane chorobe robil dobrú náladu svojmu okoliu.

"Udržať v sede ho asi dokáže playstation, o ktorom sníval, preto si napísal želanie do ŽELAJ SI," vraví pán Kima.

Hoci na splnenie sna musel chvíľu čakať (dodanie komplikovala objednávka z Čiech a čakanie na hru, ktorú si objednal), napokon sa 5. mája 2017 jeho sen stal skutočnosťou.

Pri splnení jeho sna bola celá jeho rodina, a hoci toho Erik veľa nenarozprával, bol to taký smejko, ktorý zlepšil náladu všetkým.

Erikovi prajeme rýchle prsty pri hrách a skorý návrat medzi spolužiakov do školy. A hlavne, hlavne - skoré uzdravenie!

Želanie splnené 5.5.2017

}); })(jQuery);