Natálka s leukémiou dostala darček: domček

on štvrtok, 25 august 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Natálka s leukémiou dostala darček: domček

Natálka Čuvarová (4) z Pohronského Ruskova bola ako každé iné dieťa - veselá a hravé. Všetko sa zmenilo 4. mája tohto roku - na ten deň rodičia nevedia zabudnúť - keď jej diagnostikovali akútnu leukémiu.

"Začalo to len normálne ako iná choroba, kašel, soplíky.. Teplotovali sme. Zdala sa nám pobledšia, tak sme si s pani doktorkou dojednali termín na vyšetrenie krvi, v ktorej sa ukázala táto hnusná plliaga. Nikto si ani len nepomyslel, že by to mohlo do niečoho takéhoto prerásť," hovorí mama Lucia Homolová.

"Je ťažko o tom písať, lebo som si nikdy nemyslela, ze budem musieť niekedy písať do nejakej nadácie ŽELAJ SI ohľadom darčeka, ktorý by ju potešil," dodáva. "Aj keď, ako každé dieťa, rada si rozbaľuje darčeky."

Podľa Natálkinej maminky je pre ňu najväčšia radosť, keď vidí na dcérkinej tvári úprimný úsmev. Ak môžu, radi Natálke kúpia, čo potrebuje. Žiaľ, v poslednej dobe je toho na nich veľa, cestujú z Levíc často do Bratislavy, čo je dosť ďaleko, a doma neboli ani nepamätajú. 

V čase písania žiadosti boli vlastne prvýkrát doma "vkuse týždeň", ale už o pár dní znovu nastúpia na liečbu, lebo Natálka bude po chemoterapii leukopenická (bude mať málo bielych krviniek, a preto musí byť v izolácii v sterilnej izbe). Každý druhý deň chodí na odbery krvi.

Onedlho začínajú s 3. liečebným protokolom, čo by malo byť ľahšie aj pre Natálku, aj pre rodinu. Budú viac doma - päť dní v nemocnici a desať dní doma. "Človek si váži každú jednu chvíľu strávenú s rodinou, nakoľko má Natálka aj bračeka Adamka," vraví maminka. 

Je to ťažké obdobie aj pre rodičov - ocino musí pracovať za dvoch, lebo iná možnosť nie je, a mamina trávi veľa času s dcérkou v nemocnici. Obaja pevne dúfajú, že sa toto obdobie čím skôr skončí a nič vážne sa nestane. "Dúfam, že to bude Natálka zvládať aspoň tak ako doteraz!"

Čo je v tomto období Natálkiným najväčším želaním? "Záhradný domček na hranie," prezradila nám. Mohla by sa v ňom hrať aj vonku, aj vnútri, a veľmi sa jej páči ten na onkológii.

Tento milý sníček sa rozhodla splniť skvelá pani Rodáková, ktorá Natálke dala domček zaslať rovno domov. "Veľmi sa jej páči! Dala si ho do detskej izby a už je doňho aj nasťahovaná. Tatík jej dal dnu aj svetielko, tak si vie zapnúť vnútri, aby tam nemala tmu. Veeľmi sa z neho teší, ráno hneď ako prvé uteká do domčeka," usmieva sa pani Homolová.  

Sme radi, že sa Natálknin sen podarilo rýchlo splniť. A veríme, rovnako ako jej maminka, že sa z choroby dostane. "Ja mojej Natalke verím, verím, že sa z toho dostane, a bude všetko tak, ako bolo predtým. Bude sa môcť hrať s kamarátmi, bračekom a chodiť normálne do školy."

Určite áno! Prajeme vám to z celého srdca. 

Želanie splnené 24.8.2016

}); })(jQuery);