Natálka túžila po hojdačke, už ju má doma

on štvrtok, 08 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Natálka túžila po hojdačke, už ju má doma

Natálka Valenčaťová (6) z Litavy patrí k deťom, ktorých zdravíčko nie je úplne v poriadku, a má niekoľko diagnóz: detskú mozgovú obrnu, sekundárnu epilepsiu a lieči sa aj na strabizmus (škúlenie).

Natália sa narodila v 38 týždni tehotenstva, komplikovaným pôrodom, bola pridusená a kriesená. Na druhý deň dostala kŕče, tak bola prevezená na nedonosenecké oddelenie vo Zvolene, kde strávila jeden mesiac. Diagnóza znela DMO .

"Stále cvičíme a snažíme sa čo najviac urobiť pre Natáliu. Už v nemocnici sme začali cvičiť podľa Vojtu, čo sme cvičili do štyroch rokov. Teraz cvičíme Bobath koncept, raz do roka chodíme do kúpeľov v Kováčovej, Dvakrát sme absolvovali terapiu Therasuit v Košiciach," hovorí maminka, zároveň však jedným dychom dodáva, že to nie je také jednoduché, ako to vyzerá.

"Je to pre nás finančne náročné, pretože okrem Natálky máme ešte Dominika, ktorý končí strednú školu, a Líviu ktorá končí základnú školu."

Natália má šesť rokov, je to usmievavý anjelik, je dobrá a milá, aj keď mentálne zaostáva. Rozpráva len nejaké slabiky, sama nechodí, prejde len s oporou. V sede sa udrží a vie sa po sediačky aj pohybovať po byte a hrať sa.

"Najradšej sa hrá s loptou a veľmi rada sa hojdá. Do závesnej hojdačky, ktorú doma máme, je už veľká, preto som sa rozhodla napísať do vašej organizácie a v jej mene si želať záhradnú hojdačku, na ktorej by sa mohla hojdať," prezradila pani Vieroslava Valenčaťová.

Natálka trpezlivo čakala celé leto, ale potom sa jej maminka ozvala s tým, že leto už bude končiť a Natálka sa nebude môcť celú zimu hojdať. Urýchlene sme sa preto rozhodli jej sen splniť. Jej sníček sme doporučili darcovi s dobrým srdcom, ktorý chcel potešiť nejaké choré dieťatko. A vyšlo to!

Natálke zakúpil hojdačku a doručili sme ju priamo ku nej domov. Môže sa na nej hojdať celé krásne babie leto. A zatiaľ je naozaj výnimočne pekné. "Hojdačka je krásna a Natálka je celá rada, keď jej poviem že sa ideme pohojdať. Ďakujeme," usmieva sa maminka.

Za Natálku hovorí ďakujem jej veľký krásny úsmev. Sme radi, že sa podarilo urobiť radosť aj tejto drobnej dievčinke, a že sa sny chorých detí naozaj plnia tak, ako sme si to predstavovali.

Želanie splnené 7.9.2015

 

}); })(jQuery);