Nellku sme potešili hojdacou sieťou

on piatok, 08 august 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Nellku sme potešili hojdacou sieťou

Nella Gavaľová má 9 rokov. Pochádza z východné Slovenska, časť Humenné. Nellka sa už narodila s detskou mozgovou obrnou. Trpí spastickou kvadruparézou, čo spôsobuje, že nedokáže samostatne sedieť ani chodiť. 

Aj napriek tomuto ťažkému hendikepu je Nellka šťastné a vždy usmievavé dievčatko. Keďže vie rozprávať môže navštevovať aj špeciálnu základnú školu. Veľmi rada chodí do školy a robí si domáce úlohy. Nellka má veľké šťastie, pretože má doma dve zdravé sestričky, ktoré jej robia spoločnosť, chodia s ňou na výlety a hrajú sa s ňou.

Tým, že má problém sedieť, nemôže veľa času tráviť na záhrade. Nellka sa veľmi rada hojdá a preto si vysnívala hojdaciu sieť na záhradu.

Prostredníctvom projektu Misia O3 sme získali pre Nellku oranžovú hojdaciu sieť na záhradu. Účastníkom projektu patrí veľké ďakujem. Aj vďaka nim sa môže celé leto Nellka hojdať na záhrade a tráviť letné večery v spoločnosti najbližších.

Odkedy máme doma hojdaciu sieť Nellka by v nej najradšej stále sedkala a hojdala sa,odteraz už môže aj takto prázdninovať a relaxovať. Posielame veľké ĎAKUJEM  za krásne hojdacie kreslo pre našu Nellku“. Takýto ďakovný mail sme dostali od Nellkinej mamy.

Nellke želáme, aby bola naďalej také šikovné a veselé dievčatko a nech jej robí hojdacia sieť radosť čo najdlhšie.

Želanie splnené 1.7.2014

}); })(jQuery);