Ninka má vysnívaný domček pre bábiky

on piatok, 18 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Ninka má vysnívaný domček pre bábiky

Ninka Kratochvíl (4) z Modry patrí k detičkám, ktoré sa liečia na onkológii. Namiesto toho, aby nastúpila do škôlky, musela absolvovať chemoterapiu a najbližší rok ešte vôbec nesmie ísť do detského kolektívu.

Má totiž zníženú imunitu a preto musí doma veľa oddychovať a doliečovať sa. Stále musí chodiť na pravidelné kontroly a odbery, aby sa zistilo, či sa leukémia nevrátila.

"Naše Ninka ukončila hlavní léčbu v októbru 2013 a momentálně je na tzv udržovací léčbě, což v praxi znamená, že bere tabletkovou chemoterapii, chodí na pravidelné odběry krve a vzhledem ke snížené imunitě je dlouhodobě doma, mimo kolektiv," vysvetlila nám jej maminka, ktorá pochádza z Čiech.

Preto si priala pre Ninku darček, ktorý by jej urobil veľkú radosť a udržal ju doma, aby nebola smutná, že sa nemôže ísť medzi ostatné deti. Jej snom bolo mať veľký Barbie domček Vila snov, aj s výťahom. 

Zrovna tento domček patril k cenovo dosť náročným, ale nám sa podarilo nájsť na internete akciu, kde stál o pätinu menej a tak sme sa na domček rýchlo vrhli a objednali ho. Ninke prišiel rovno domov a hoci ho má už mesiac, stále má z neho veľmi veľkú radosť. Každý deň sa v ňom hrá a nevie sa na neho vynadívať.

"Ďakujem," usmieva sa šťastím.

"Jěšte jednou Vám mockrát děkujeme za prekrásnej dárek, Ninka si domček moc přála a slplnil se jí opravdu velký sen!" je spokojná aj pani Kratochvíl.

Ninke prajeme, aby sa ochorenie nikdy nevrátilo a mala už len dobré výsledky. Nech takto o rok bude môcť ísť do škôly a neskôr i do školy a žiť tak, ako otatné zdravé detičky.

Želanie splnené 30.5.2014

}); })(jQuery);