Noro vôbec neveril, že sa mu sen splní

on streda, 11 máj 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Noro vôbec neveril, že sa mu sen splní

Norbert Tóth z Báloňa je takmer dospelý mladý muž. Má 17 rokov a namiesto osláv dospelosti musí tráviť svoj čas na onkológii v Bratislave.

Vlani, 8. augusta 2015, mu totiž diagnostikovali leukémiu, rakovinu krvi. "Odvtedy leží v Detskej Fakultnej Nemocnici na oddelení onkológie v Bratislave. Už je to skoro rok, čo leží v nemocnici," prezradil nám jeho ocko Roland Tóth.
 
Noro je často smutný, málo sa usmieva. Preto jeho rodičia premýšľali, čím by ho mohli potešiť a priamo sa ho to opýtali: "Bol by som šťastný, keby som mal nový trendy mobil. Myslím si, že by som lepšie zvládol tie nudné časy," zamyslel sa. Svoje želanie - mať iphone - napísal do ŽELAJ SI, ale ako sme sa neskôr dozvedeli, absolútne nedúfal, že sa mu splní. Myslel si, že sa mu nikto neozve a jeho želanie zapadne prachom.
 
Na začiatku sme veru aj my boli trošku skeptickí. Predsa len, išlo o drahší mobil, a my radšej kúpime finančne menej náročnejšie darčeky pre viac detí, než jeden veľký pre jedno dieťa. Z dilemy, čo robiť, nás vytrhla spoločnosť GIGASTORE, ktorá sa rozhodla pomáhať chorým deťom v ŽELAJ SI, a raz za mesiac splniť jednému želanie.  Iphone pre Nora nám zaslali rovno do ŽELAJ SI a my sme mu ho ešte v ten deň doručili do nemocnice.
 
V čase našej návštevy práve tvrdo spal. Zobudiť ho - nezobudiť?! Ďalšia dilema.
"Ak máte pre neho takýto darček, určite ho zobuďte!" nabádali nás mamičky ďalších detí, ktoré s ním boli na izbe. 
 
A tak sme ním teda opatne potriasli a pomaly vyťahovali mobil z tašky.
Noro rozliepal oči, nechápal. Pri pohľade na mobil sa usmial. Ale nerozumel nám, čo sa mu snažíme povedať - čo sme mu priniesli a od koho.
 
"On hovorí len po maďarsky," prezradila nám jeho spolubývajúca a ponúkla sa, že zavolá inú mamičku, ktorá vie aj po maďarsky. Tá mu všetko preložila a až vtedy uveril, že mobil je jeho.
"Ja som vôbec nedúfal, že sa mi to splní. Vôbec to nechápem," opakoval. 
 
"Máme ho dať radšej niekomu inému?" naťahovali sme ho.
"Nie!" rázne nesúhlasil a konečne sa usmial. Bolo vidieť, že je veľmi unavený a má málo síl. Sme radi, že aspoň takto sme ho vďaka GIGASTORE mohli potešiť. 
 
Noro, lieč sa, nech tá dvojročná liečba dopadne dobre, a nech už máš len a len dobré výsledky! Tfuj, tfuj!
 
Želanie splnené 1.5.2016
 
 
 
 
}); })(jQuery);