Nová posteľ pre Dorku

on sobota, 26 december 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Nová posteľ pre Dorku

Aj tento sníček sa plnil dieťatku z detskej onkológie, a to v Košiciach. Dóra Kunyiková zo Svodína má skoro šesť rôčkov a už končí druhý rok liečby akútnej leukémie - rakoviny krvi.

"Naša Dorka je veľmi silné dievča. Absolvuje náročnú liečbu pre vysoko rizikovú kategóriu od januára 2014," prezradil nám jej otec Viliam Kunyik. Napriek všetkému je Dorka veselé dievča plné radosti.

"Má rada maľovanie, kreslenie, rada spieva s bratom a vždy nás rozveselí.
Rada pozerá rozprávky Minnie a má rada výlety," prezradil nám o nej.

Dorka mala netradičné želanie - keďže veľa cestuje do nemocnice a z nej, priala si mať špeciálnu autosedačku, v ktorej by sa cítila bezpečne. Jej želanie prišlo na rad v auguste 2015, kedy sme jej volali, čo nové. "Momentálne sme v nemocnici, bohužiaľ, vrátila sa nám choroba. Od 14.8.2015 sme znovu začali liečbu smerujúcu k transplantácii kostnej drene," povedala nám maminka.

AKo sme sa však dozvedeli, Dorka už autosedačku má, a preto sme sa jej opýtali, čo by si priala ako nové želanie. "Nuž, ak by to mohlo byť, potešila by ju nová posteľ," prezradila maminka. Zo starej už vyrástla a okrem toho nevyhovovala aj z hygienických dôvodov - kvôli náročnej liečbe je potrebné všetko opakovane dezinfikovať, čo už pri starej posteli nebolo možné. 

Dorkine želanie sa rozhodli splniť celebrity z MISIA O3, ktoré pre ňu a ďalšie deti bicykľovali celý deň a zbierali financie. Už koncom septembra sa Dorka tešila z novej postele. Vychutnať si ju ale dlho nemohla.

Dorka totiž dostala špeciálnu liečbu, ktorá prebieha v Prahe a tak sa doma aktuálne moc nezdržiava. "Minulý týždeň sme dostali vysnívaný nábytok pre Dorku. Otvoriť sme ho ale nemali moznosť, pretože dostáva liečbu v Prahe až do decembra. Zatiaľ veľmi pekne ďakujeme vám a všetkým, ktorí nám pomáhali," poďakovali obaja rodičia.

Aj Dorka pridala malé a hanblivé "ďakujem".

Hneď ako prišli z nemocnice na sviatky domov, ocko zmontoval posteľ a poslal nám fotky Dorky s vysnívanou posteľkou. Prajeme jej, aby v nej mala krásne sníčky a aby sa chorobu podarilo konečne prekonať.

Želanie splnené 30.9.2015

 

 

}); })(jQuery);