Nový bicyklík už čaká na Deniska

on pondelok, 01 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Nový bicyklík už čaká na Deniska

Denisko Targoš má jedenásť rôčkov a pochádza z Liptovskej Lužnej. Trpí následkami detskej mozgovej obrny, pričom postihnutie má viac na pravej strane.

Chodí samostatne, hoci trošku horšie napáda na pravú nohu, aj pravú ruku má horšiu. "Stále cvičíme, rehabilitujeme, chodievame do kúpeľov Kováčová, do Dunajskej Lužnej, na plávanie, masáže, hipoterapiu," hovorí pani Targošová.

Denisko má bicykel trojkolku, ktorú mal predpísanú od rehabilitačného lekára a hradila ju poisťovňa. "Dosť sa na nej bicykluje a je už dosť aj poškodená, keď stále niečo vyparatí, ale snažíme sa mu ju ako, tak, opraviť." Denis je už dosť vysoký a stále rastie, preto mu trojkolka začína byť malá.

"Myslím si, že teraz by sa mal naučiť na normálnom bicykli, lebo potom to už bude ťažké. Skúšame ho to učiť, snáď mu to raz pôjde. Problém je, že doma nemáme taký bicykel, aký by potreboval - odľahčený, bez tej tyče v strede, aby ľahšie nasadal."

Ako nám maminka prezradila, je Deniskovým veľkým snom mať normálny bicykel a behať na ňom s kamarátmi. "Denis sa snaží, chce sa naučiť, nejde mu to len pre tú pravú stranu, a aj rovnováha je horšia. Keby mal dobrý bicykel tak to pôjde, zatiaľ ho učíme len na takom starom a to ide ťažko. Finančne sa to ozaj už nedá, lebo dosť financií stojí Deniskova liečba."

Deniskove želanie si u nás našla a rozhodla sa splniť pani Silvia Langermann z Power coaching s.r.o., za čo jej veľmi ďakujeme. Chvíľu síce trvalo, kým sa nám podarilo ten pravý nájsť a doručiť, ale koncom leta už mal Denisko svoj bicyklík doma.

Veľmi sa z neho teší a snaží sa naučiť na ňom jazdiť, ale upršané počasie mu to komplikuje. Od tohto týždňa sa však počasie má konečne zlepšiť a tak pevne držíme Deniskovi palce, aby sa už naučil jazdiť a splnil si svoj sen jazdiť po vonku s kamarátmi.

Želanie splnené 20.8.2014

}); })(jQuery);