Nový mobil pre statočnú Martinku

on pondelok, 12 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Nový mobil pre statočnú Martinku

Martinka Rakšányová (18) z Bratislavy bola vždy plná energie a radosti zo života. V 17-tich rokoch sa jej z plného zdravia rapídne začal zhoršovať zdravotný stav...Bolesť hlavy, svalov, únava, nechutenstvo, rapídne chudnutie a mnohé zápaly...

Začal sa kolobeh vyšetrení, odberov, biopsie a v konečnom dôsledku hospitalizácie na Klinike detskej hematológie a onkológie v DFNsP na Kramároch. Dlhých šesť mesiacov trápenia, strachu a neistoty. Diagnóza napokon znela zle: Non Hodkinov syndróm.

"Martinkin priebeh liečby bol veľmi nepokojný s mnohými komplikáciami. Martinka doslova bojovala o svoj život takmer tri nekonečne dlhé týždne. Tým, že musela byť pripútaná na lôžko bez akéhokoľvek pohybu, stratila všetku mobilitu svojho tela," spomína na zlé chvíle jej maminka.

Po tomto pobyte sa Martinka musela učiť všetko odznova...od ťukania do mobilu až po samotnú chôdzu..."Ale všetko toto trápenie nás anjelik zvláda bravúrne so vztýčenou hlavou a zrejme aj odtiaľ prichádza aj jej veľké prianie, ktoré som vám napísala," píše mamka.

Čo si Martinka želala? "Mojím veľkým snom je mať nový kvalitný dotykový mobil, aby som mohla byť aspoň v takomto kontakte so svojimi kamarátmi a spolužiakmi, keď už sa nemôžem s nimi stýkať osobne, kedže sa stále po liečbe zotavujem."

Svoje 18 narodeniny oslávila počas stále pretrvávajúcej liečby, no tento sen sme jej rodičia, žiaľ, kvôli veľkým výdavkom počas liečby nemohli splniť.

A práve preto je tu ŽELAJ SI, ktoré vie takéto želania chorých detí plniť a tak ich tešiť. Veď mať osemnásť, krásny vek dospelosti a tráviť svoj čas v nemocnici je to najhoršie, čo sa môže dieťaťu každej milujúcej matky stať, a práve preto sa snažíme týmto našim drobcom splniť aspoň to máličko, po čom túžia. 

Martinke sme vysnívaný mobil kúpili z výťažku z 2 percent z daní a doručili. Hoci je ešte slabá a vlásky jej len začínajú dorastať, veľmi sa mu potešila.

"Ďakujem, urobili ste mi veľkú radosť!! Je neuveriteľné, že sú aj dobrí ľudia, ktorí sa snažia aspoň takto pomôcť nám, onkologickým pacientom, ktorí prechádzajú naozaj ťažkou skúškou života. Posielam obrovské objatie a ĎAKUJEM!" takto sa tešila Martinka.

Želanie splnené 9.10.2015

 

}); })(jQuery);