Nový televízor pre chorého Martinka

on utorok, 12 júl 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Nový televízor pre chorého Martinka

Martin Molnár zo Šrobárovej je 12 ročný chlapec s Aspergerovým syndrómom. Je to porucha autistického spektra, pri ktorej sa prejavuje narušenie v oblasti sociálnej interakcie, komunikácie a vzorcov správania. 

Akoby jedno celoživotné ochorenie nestačilo, Martinkovi bolo len nedávno diagnostikované aj onkologické ochorenie - Hodgkinov lymfóm. Je to forma rakoviny, ktorá najčastejšie postihuje mladých dospelých.

S liečbou je prognóza veľmi dobrá a väčšina ľudí s Hodgkinovým lymfómom sa často úplne vylieči. Terapiou je zvyčajne chemoterapia, niekedy tiež kombinovaná s rádioterapiou. Niekedy je potrebná aj transplantácia kmeňových buniek.

Aktuálne takú liečbu podstupuje aj Martinko. Musí teraz veľa ležať, či už v nemocnici alebo doma a liečiť sa. Preto jeho želanie súviselo s jeho stavom. "Martinko sa veľmi rád hrá vo svojej izbičke hry na PS3 a sleduje svoje obľúbené programy v telke," vysvetľuje maminka pani Anna Molnárová.

"Pokazil sa mu televízor a preto je jeho želaním mať nový televízor, aby sa mohol hrať a pozerať obľúbené programy, hlavne teraz, keď by mal byť izolovaný aj v domácom prostedí, aby ho neohrozovali infekcie počas liečby onkologického ochorenia."

Želanie sme v našej organizácii zaevidovali a zaradili medzi ostatné, a pomerne rýchlo sa našiel aj darca.. Pani Triznová sa rozhodla Martinkovi pomôcť a jeho sen splniť. Spoločne sme televízor vybrali a ona mu ho kúpila a poslala rovno domov.

Martin sa veľmi tešil, maminka nám hneď napísala jeho nadšenie: "Včera poobede bol doručený televízor pre Martinka, ktorý si želal. Martinko mal dvojnásobnú radosť, pretože práve včera sme prišli domov z nemocnice a pár hodín na to volal kuriér, že nám vezie televízor. Ocino s Martinkom ho hneď vybalili a zapojili. Očká mu žiarili od radosti."

"Touto cestou sa Vám a aj pani Triznovej chceme veľmi veľmi poďakovať za darček a splnenie Martinkovho sna. Veľmi si vážime čo robíte pre choré detičky, máte dobré srdce a ja verím, že to dobro čo rozdávate sa Vám istotne vráti."

Ďakujeme a pridávame - veľa veľa detských želaní sme splnili práve vďaka ľuďom s veľkým srdcom, ako je pani Triznová a sme radi, že máme tú česť šíriť dobro a pomáhať chorým deťom už desať rokov.

Martinkovi prajeme skoré uzdravenie a nech televízor dlho slúži :-)

Želanie splnené 7.7.2016

}); })(jQuery);