Opäť trampolína? Áno, pre Emilku

on pondelok, 04 máj 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Opäť trampolína? Áno, pre Emilku

Emilka Hendrychová (7) z Hornej Vsi sa narodila ako prvé dieťa svojich rodičov. "Po pôrode prišiel šok, keď mi oznámili, že majú podozrenie na Downov syndróm a ja som ani netušila, čo to je," hovorí pani Hendrychová.

Žiaľ, diagnóza sa potvrdila. Emilka nikdy nebude zdravé dieťatko, vždy bude patriť k  tzv. "večným deťom". Našťastie nemá žiadnu srdcovú vadu, takže rástla a vyvíjala sa vcelku normálne, hoci, samozrejme, oneskorene. Napriek tomu, že s ňou maminka cvičila Vojtovu metódu, vývoj u detí s Downovým syndrómom je vždy oneskorený.

"Emilka má odložený nástup do prvej triedy, ale teraz sa to už blíži. Tento rok sa plánujeme sťahovať do Malinova, boli sme tam aj na zápise, žiaľ, nevzali nás. Napísala som odvolanie a teraz čakáme, ako sa vyjadria. Integrácia do bežnej ZŠ by jej veľmi pomohla, keďže je Emilka vnímavá a veľa vecí odpozoruje zo svojho okolia. Tak uvidíme," dúfa maminka.

Emilka rada kreslí, "pláva", hrá sa s bábikami a aj so svojim mladším bračekom. Ale sú chvíle, keď si vedia robiť aj poriadne naprotiveň - ako všetky deti :-) A o čom táto malá princezná sníva?  "Keďže je veľmi živá, potešila by ju trampolína, na ktorej by sa mohla vyblázniť."

Olalá, stačí si napísať do ŽELAJ SI a sen sa splní! Emilkina trampolína dorazila ku nej domov a prekvapila ju. Zatiaľ však ešte nevie, čo v tej čudesnej krabici je, preto sa aj tak trošku mračí :-) Rodina sa totiž bude sťahovať a trampolínu zložia až v novom bydlisku v Malinove.

Ale sľúbili nám, že potom pošlú aj fotky Emilky na trampolíne. Veríme, že sa stane jej obľúbenou hračkou.

Želanie splnené 23.4.2015

}); })(jQuery);