Paťka na vozíčku potešil nový dotykový mobil

on utorok, 17 máj 2016. Posted in Chcel(a) by som mať

Paťka na vozíčku potešil nový dotykový mobil

Patrik Hreško z Vranova nad Topľou je šikovny skromny chlapec, ktorý má svoje sny a túžby. Nie všetky však dokáže zrealizovať z dôvodu vážnej choroby. 

 

 

Paťko sa totiž lieči na svalovú dystrofiu - genetické ochorenie, spôsobujúce ubúdanie svalstva. Telo chorého si nedokáže vyrobiť bielkovinu dystrofín, bez ktorej svalstvo nemôže fungovať. A tak svaly ochabujú, až prestanú fungovať úplne.

Príčinou choroby je vrodená mutácia, teda chybný zápis v genetickom kóde, ktorý nedokážeme vyliečiť. Svalová dystrofia je nevyliečiteľné ochorenie, liečba je obmedzená na zmierňovanie príznakov tak, aby chorý prežil v rámci možností čo najdlhší a najkvalitnejší život. Svalovou dystrofiou trpia iba chlapci, ženy a dievčatá sú len prenášačkami, zvyčajne nemávajú žiadne alebo len minimálne ťažkosti.

"Patrik je šikovný skromný chlapec, má svoje sny a túžby. Má rád počítače a hudbu. Najviac počúva Majka Spirita," prezradila nám pani Hrešková. Ako dodáva, jej synček je aj veľmi chápavý a spoločenský, a má rád prírodu a zvieratká.

"Miluje počitače, ale žiaľ, už z dôvodu urobenia sa dekubitu sa mu ťažšie sedi, preto túži po nejakom malom tablete alebo dotykovom mobile, ktorý by mohol mať pri sebe aj poležiačky, v posteli či gauči. To však v našej finančnej situácii nie je, žiaľ, možné mu dopriať."

Aj preto spoločne s Paťkom napísali svoje želanie do ŽELAJ SI. A skvelí manželia Mokrošovci sa rozhodli, že Patrikovi tento sen splnia a zakúpili veeeľký dotykový mobil, takmer taký ako tablet :-)

Podľa širokého úsmevu na Patrikovej tvári vidieť, že sa mu aj veľmi páčil. "Ďakujem za darček pre syna - telefón došiel v poriadku, veľmi pekne naozaj dakujeme! Pán Mokroš, aj vy, ste úžasní, čo robíte pre choré deti!" teší sa pani Hrešková.

Vrátiť zdravie, Paťkovi, žiaľ, nemôžeme.. Ale potešiť ho mobilom alebo iným darčekom možné je. A preto ďakujeme všetkým našim darcom, ktorí pomáhajú chorým deťom a snažia sa, aby ich tváričky boli veselé a usmiate. ĎAKUJEME! 

Želanie splnené 10.2.2016

 

}); })(jQuery);