Paťka zvládla transplantáciu, aj cukrovku

on streda, 21 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Paťka zvládla transplantáciu, aj cukrovku

Patrícia Pilová (14) je krásna dospievajúca slečna s veľkými očami, ktorá statočne nesie, čo jej osud nadelil. Najprv prišla diagnóza nádor na pečeni.

Keď sa jej choroba ako tak ustálila, dostala cukrovku. Rakovina sa však stále zhoršovala, až Paťka musela ísť na transplantáciu pečene. Jeden problém sa kopil na druhý, pričom ani doma to nevyzeralo kvôli finančnej situácii ružovo.

Keď sme sa dozvedeli, že Paťka nedostala na svoje 15-te narodeniny darček, lebo nebolo za čo, rozhodli sme sa urýchlene splniť jej sen, ktorý jej maminka napísala za ňu ku nám do ŽELAJ SI. 

"Paťka po zistení diagnózy ostala uzavretá do seba. S nikým nechce komunikovať. Počas liečby je stále na tablete, ktorý ma požičaný a čoskoro ho bude musiet vrátiť. Len ten jej ako- tak zmierňuje depresie, ktoré má v nemocnici. Priala by si mobil, na ktorom by sa mohla tiež hrať a volať svojej rodine," prezradila nám jej maminka.

Aj o splnenie tohto sníčka sa zaslúžil pán Richard Sladký, ktorý Paťke mobil zakúpil a my sme jej ho doručili do nemocnice, počas pravidelných vyšetrení. Aktuálne čakala na výsledky CT, ktoré mali byť hotové v ten deň, napokon jej však povedali, že budú až zajtra. To Paťku mierne znervóznilo, pretože musí čakať ďalší deň, kým sa dozvie, ako na tom je. My však pevne veríme, že dobre.

Maminka jej neprezradila, že jej mobil donesieme, takže sa chvíľu čudovala kto sme a čo sme. 

"Napísala si si svoj sen do ŽELAJ SI, nepamätáš sa?" opýtali sme sa.

"Pamätám. A to ako vážne? Vážne mi to splníte?" nechcela veriť.

"Vážne," ubezpečili sme ju aspoň trikrát, ale stále tomu neverila.

Až keď sme jej dali do ruky nový mobil, uverila nám. A padalo ďakujem, ďakujem a ďakujem, jedno za druhým :-) Chvíľu akoby nemohla uveriť, že sa jej sen splnil.

Nový mobil si hladkala a úsmev jej nezišiel z tváre celý čas, čo sme pri nej boli. Nuž, milá Paťka, sny sa naozaj plnia. A aj tebe! Veríme, že aj ten tvoj -  vyzdravieť.

Nebude to ľahké: Paťka bude musieť celý život brať lieky (na cukrovku, aj kvôli cudziemu orgánu), ale pokiaľ jej zaberajú a zlepšujú zdravotný stav, stojí to za to. Nech je už len dobre! Veľa zdravia, Paťka!

Želanie splnené 21.10.2015

 

}); })(jQuery);