Paťko so smutnými očami je trošku veselší

on utorok, 20 október 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Paťko so smutnými očami je trošku veselší

Patrik Drencsenyi (4) zo Spišskej Novej Vsi je chlapček s veľkými, ale smutnými očkami. Niet divu, keď väčšinu svojho času trávi na košickej onkológii.

Ešte v júni sa Paťko pripravoval do škôlky, do ktorej mal nastúpiť v septembri 2015. Kým ostatné detičky si užívali slniečko a letné šantenie u Paťka nastali zdravotné problémy. Dosť ho pobolievalo bruško, absolvoval rôzne vyšetrenia, USG, röntgen, lumbalku (vyšetrenie hlavičky)...

Lekári mali podozrenie na zápal slepého čreva, pričom horúčky nemal. Po dvoch mesiacoch bol odoslaný na vyšetrenie do Košíc, kde bola jednoznačne určená diagnóza nádor v brušku," spomína maminka.

Začali sa vyšetrenia, operácia, slabosť, pobyt na lôžku, liečba, cestovanie. Niekoľkomesačný ťažký kolotoč pre celú rodinu, ktorý prináša prvé síce malé, ale pozitívne výsledky - nádor je zhruba o polovicu menší.

Práve pre časté pobyty v nemocnici si Paťko vysníval tablet, aby sa mohol zahrať a dlhý deň mu zbehol rýchlejšie. Vďaka darcovi pánovi Richardovi Sladkému a jeho manželke sa Paťkovi sen splnil.

Keď sme mu ho priniesli, bol podvečer  a Paťko bol práve "na prechádzke" v kočiariku s maminou po chodbe detskej onkológie v Košiciach. Paťko sa tu pravidelne cca po týždni vracia na párdňový pobyt, nakoľko musí absolvovať 10 dávok agresívnej chemoterapie, keďže aj jeho onkologický nález je agresívny.

Statočný chlapček má za sebou už 8 dávok a liečbu zvláda naozaj statočne. Doma má 10-ročnú sestričku a ocina. Keď zbadal krabičku a v nej čosi biele, sediac v kočiariku si od radosti pokopkával nôžkami a túžobne očakával tú zabalenú vec.

Okamžite vedel, že zariadenie, ktoré dostal do ručičiek je potrebné "hladkať" prštekmi. Dohodli sme sa, že kým Paťko bude v noci spinkať, tablet nazbiera energiu a ráno mu "vykúzli" (za pomoci maminy) zaujímavé hry.

Liečba prináša prvé síce malé ale pozitívne výsledky - nádor je zhruba o polovicu menší. Sme radi, že aj vďaka manželom Sladkým sa nám podarilo vyčariť úsmev na tvári smutného Paťka. Veríme, že úsmev bude jeho tváričku zdobiť stále častejšie a že nad svojou chorobou vyhrá.

Želanie splnené 19.10.2015

}); })(jQuery);